Eurolamp WRT: насичена фінська історія

Український дует Валерія Горбаня та Володимира Корсі вже добре знайомий зі швидкими фінськими доріжками, проте їм знову ж треба буде вивчити поведінку техніки WRC в новий умовах.

За свою спортивну історію українська команда, яка нині носить ім'я Eurolamp WRT, виступала в Фінляндії вже чотири рази. При цьому тричі екіпажу Валерія Горбаня вдавалося подолати дистанцію однією з найскладніших і швидких гонок світу в числі топ-10 в своєму класі.

Фінський дебют для української команди відбувся в 2011 році. Тоді колектив ще носив ім'я Ascania Racing і виступав у заліку Production WRC на автомобілях Mitsubishi Lancer Evo IX. З трьох дуетів команди, які вийшли на старт, до фінішу дісталися два, і обидва - в топ-10. Кращим же був екіпаж Валерія Горбаня, який посів сьоме місце в своєму класі.

Після річної перерви, в 2013 році, вже на новому автомобілі - MINI JCW RRC, і з новим штурманом - Володимиром Корсею, Валерій Горбань міг повторити свій попередній результат і фінішувати сьомим в заліку WRC2. Однак через проблеми з блоком управління двигуном екіпаж із запізненням покинув один з сервісів. В результаті, накладений суддями майже 2-хвилинний штраф обернувся втратою відразу двох позицій в підсумковому протоколі гонки.

У 2014 році Валерій Горбань і Володимир Корся знову фінішували на фінському етапі Чемпіонату світу в першій десятці в своєму класі - на сьомому рядку заліку WRC2. При цьому гонка вийшла вкрай важкою - екіпажу довелося двічі скористатися системою «Ралі2», щоб повернутися в боротьбу.

Перші неприємності сталися вже в четвер, в перший же день змагання. Спочатку деформований колісний диск вивів з ладу гальмівну систему, на чому було втрачено чимало часу. А потім після одного з стрибків від удару об камінь був пошкоджений радіатор, і екіпажу довелося закінчити день достроково.

По ходу другого дня гонки Горбань і Корся, навіть незважаючи на ряд складнощів, включаючи втрату повного приводу, змогли трохи відігратися. Але в суботу екіпаж очікувала нова порція випробувань: пробитими колесами, відмовою гальм, перебоями в блоці управління двигуном, і необхідність вдруге вдатися до системи «Ралі2»... Найприкріше, що в моменти, коли поломки не втручалися в хід гонки, екіпажу вдавалося демонструвати дуже гідний темп: на семи швидкісних ділянках був показаний п'ятий час серед однокласників, а ще на двох - четвертий.

У минулому році, на жаль, Валерій Горбань і Володимир Корся не змогли дістатися до фінішу Ралі Фінляндії. Гонка для них закінчилася аварією.