Ралі Аргентина: заокеанський трилер

Цей сезон продовжує дивувати та дарувати інтригу у боротьбі за перемогу до останніх метрів дистанції. Цього разу порушниками спокою були Елфін Еванс та Тьєррі Ньовілль.

Ми прогнозували сильний виступ в Аргентині Елфіна Еванса, але ж не настільки! Британець був неймовірним. На першому суперспешлі у четвер він програв лише Себастьяну Ож’є, а от у п’ятницю Елфін почав вражати. Вигравши шість спецділянок поспіль він «навіз» найближчому супернику 47,7 секунди, а день закінчив із відривом у 55,7 секунд. Звісно, демонструвати подібний темп йому допомогла і вигідна стартова позиція.

Елфін Еванс, Даніель Баррітт, Ford Fiesta WRC, M-Sport

Суботу Елфін знову почав з атаки та виграв чергову спецділянку, але далі для пілота почався жах. На СД12 він був лише восьмий, як виявилось - через повільний прокол, на чому було втрачено 14 секунд. СД14 відняла від минулих здобутків ще 15 секунд – на допі Еванс втратив задній дифузор свого Ford Fiesta WRC. На СД15 британець зазнав найбільших втрат у вигляді 18,9 секунд. «В нас надмірна надлишкова поворотність, одного разу навіть розвернуло. В цілому нічого серйозного, але деякі дрібнички вибивають мою впевненість», - повідомив спортсмен наприкінці суботи.

Тьєррі Ньовілль, Ніколя Жільсуль, Hyundai i20 WRC, Hyundai Motorsport

Проблемами лідера скористався пілот Hyundai –Тьєррі Ньовілль. Бельгієць протягом суботи відіграв у нього майже 50 секунд та скоротив своє відставання до 11,5 секунд. В неділю всі очікували великого бою і він стався!

На СД16 найшвидшим був Ньовілль, який відкусив від розриву ще 2,5 секунди. СД17 знову за бельгійцем, і хоча Еванс встановив другий час, його програш на допі склав 8,4 секунди, а відрив між цими пілотами скоротився до митті у вигляді 0,6 секунди! Попереду залишався лише фінальний Power Stage. Першим із дуелянтів його завершив Ньовілль, встановивши проміжний кращий час, далі все залежало лише від Еванса. На першому спліті британець був найшвидшим, вигравши у Ньовілля 3,1 секунди, але потім пілот припустився невеличкої помилки. При заході на вузенький місток Еванс зіткнувся з перилами, це не призвело до пошкоджень автомобіля, але вартувало коштовних секунд. Фінішував на фінальному допі Елфін другим, програвши на СД 1,3 секунди і тим самим програв ралі з неймовірно малою різницею – 0,7 секунди.

Переможці Тьєррі Ньовілль, Ніколя Жільсуль, Hyundai Motorsport, друге місце Елфін Еванс, Деніель Баррітт, M-Sport, третє місце Отт Тянак, Мартін Ярвеоя, M-Sport

До речі, це третій найкоротший відрив в історії WRC. Менше було у 2007 році, коли на Ралі Нової Зеландії Маркус Гронхольм на 0,3 секунди випередив Себастьяна Льоба. А найкоротший відрив на рахунку чинного чемпіона Себастьяна Ож’є – ралі Йорданії 2011 року він виграв із перевагою у 0,2 секунди над Ярі-Матті Латвалою.

Тьєррі Ньовілль та Ніколя Жільсуль, Hyundai i20 WRC, Hyundai Motorsport

Але повернемось у сучасність. Перемога Тьєррі Ньовілля дозволила бельгійцю впритул наблизитись до редутів Латвали, наразі фін попереду лише на два бали. А от від лідера Ньовілля відділяє 18 очок. В заліку команд схожа ситуація. Hyundai Motorsport наближається, але ще програє M-Sport 22 бали. Дивлячись на форму Hyundai та Тьєррі, цей дефіцит бельгієць та його команда може ліквідувати найближчими етапами.

Отт Тянак, Мартін Ярвеоя, Ford Fiesta WRC, M-Sport

П’ята спроба

Ми повідомляли, що пілоту M-Sport Отту Тянаку категорично не щастить у Аргентині. Але цього разу ралійні боги змилувались над естонцем. Отт не бив автомобіль, виграв протягом ралі три спецділянки, здобув три залікових бали на Power Stage та фінішував на третій сходинці подіуму. На фініші ралі, бронзовий призер повідомив: «До сьогодні це було найважче ралі в кар'єрі. Мені ніколи не доводилось фінішувати тут, уникнувши проблем. Цього разу я дещо змінив і нарешті задоволений результатом».

Ярі-Матті Латвала, Toyota Racing

На характері

Лише п’ятим в Аргентині фінішував перший номер Toyota – Ярі-Маті Латвала. Але на нашу думку, цей результат більш ніж позитивний. Крім того, деякий час фін був реальним претендентом на подіум. Головне питання перед ралі було в автомобілі. Адже як продемонструвала Мексика, Yaris WRC був не зовсім готовий до гравійних етапів, ще й в умовах високогір’я. В Аргентині автомобіль виглядав краще, але всіх проблем уникнути не вдалося. Так, на СД6 двигун Yaris WRC почав перегріватись - так-так, як і у Мексиці. Але в перерві між допами проблему було вирішено потугами екіпажу. На СД8 Латвала роззув колесо, на чому втратив близько 30 секунд. У підсумку, від четвертої позиції, його відділило 23,4 секунди.

Ярі-Матті Латвала, Міікка Анттіла, Toyota Yaris WRC, Toyota Racing

До речі, під час ралі вилізла назовні нова дитяча хвороба Yaris WRC. Як виявилось, ці автомобілі побоюються води. А саме бродів, які знищують передні бампери Yaris WRC. Враховуючи нову епоху WRC, коли аеродинаміка надважлива, пошкодження бамперу впливає на керованість ралі-карів. Ми впевнені, що з цією проблемою інженери стайні впораються досить швидко.

Себастьян Ож'є, M-Sport

А хто ж четвертий на фініші ралі Аргентини? Звісно, ми не забули про цю позицію, на якій фінішував Себастьян Ож’є. Але про чинного чемпіона, у наступному матеріалі, де ми поговоримо про невдах аргентинського раунду.