Ралі Фінляндії: нестримний Кріс Мік

Перша секція другого дня фінського етапу, вже подарувала неймовірну боротьбу. Адже п’ять допів сьогоднішнього ранку, виграли три різні пілоти.

Після вчорашнього розігріву у вигляді коротенького суперспешелу, ранком почалася справжня битва за фінське золото. Відмітимо, що ранкові допи стартували по вологому гравію, але з кожною годиною доріжка підсихає, що безумовно вплине на темпи деяких пілотів.

Кріс Мік, Пол Нейгл, Citroën DS3 WRC, Citroën World Rally Team

Як ми і прогнозували, в боротьбу за перемогу втрутився пілот Citroёn Кріс Мік. Вже після першого ранкового допу Мік очолив протоколи ралі. Відтіснивши Отта Тянака та Андреаса Міккельсена. Та на сьогоднішній сервіс, Кріс поїхав с запасом часу в 18,8 секунди, що досить багато для Фінляндії.

Ярі-Матті Латвала, Volkswagen Motorsport

На СД3 перший час встановив триразовий переможець Ралі Фінляндії Ярі-Маті Латвала. Це дозволило фіну піднятися на третю позицію, та обіцяло подальшу боротьбу, але на наступному допі Латвала втратив цілих 16 секунд. Як виявилось, спецділянку Латвала закінчив зі спущеним та розмотаним заднім лівим колесом. Більш того, те що залишилося від покришки, майже знищило заднє крило автомобіля. Тим не менш, фін був другим на СД5 та виграв наступний доп, та зберігає другу позицію.

Отт Тянак
Отт Тянак

Переможцем СД3 став ще один сіяний нами на перемогу Отт Тянак. Це дозволило естонцю скоротити відставання до лідируючого Міка до 0,7 секунд. На жаль і ця дуель завершилась на наступному допі, на якому Тянак втратив більш, ніж півхвилини. Як повідомив пілот, на його Ford Fiesta RS WRC виникли дуже серйозні технічні проблеми. Естонець все ж «доповз» до сервісу, але втратив будь які шанси на перемогу, адже вже програє лідеру 53,9 секунди.

Себастьян Ож'є, Жюльєн Інграссія, Volkswagen Polo WRC, Volkswagen Motorsport

Що стосується лідера чемпіонату, та діючого чемпіона світу Себастьяна Ож’є, то завдяки негараздам Тянака він зміг піднятися на третю позицію проміжного заліку. Втім часи на допах поки не тішать ні Себастьяна, ні його вболівальників, Крісу Міку він програє вже 23,3 секунди.

Крейг Брін, Скотт Мартін, Citroën World Rally Team

Несподіванкою став темп Крейга Бріна, який претендує на місце в заводському Citroёn наступного року. Почавши день з сьомого часу на допі, СД3 він завершив показавши п’ятий час, на четвертому допі фінішував четвертим, був третім на СД5. Лише шоста спецділянка дещо не пішла в ірландця, де він був восьмим. Тим не менш, він шостий в абсолютному заліку, та ще може позмагатися за подіум.

Андреас Міккельсен, Андерс Ягер, Volkswagen Polo WRC, Volkswagen Motorsport

Поступово втрачає час та позиції Андреас Міккельсен, його часи на спецділянках поки нагадують гойдалки. Якщо ранковий доп він завершив четвертим, то на наступному, через помилки в пілотуванні був лише дванадцятим. На СД3 норвежець зібрався, як результат третій час, четвертий доп і знову провал у вигляді дев’ятого часу. СД6 Міккельсен програв лідеру ще 7 секунд, показавши п’ятий час. Тим не менш норвежець поки четвертий в загальному заліку.

Тьєррі Ньовілль, Hyundai Motorsport, Хейден Паддон, Hyundai Motorsport

Пара пілотів Hyundai Тьєррі Ньовілль та Хейден Паддон, поки не демонструють нічого особливого. Кращі часи, та результат першої секції за Ньовілльом. Бельгієць поки не розуміє, чому не може їхати швидше. Але Тьєррі на сервіс поїхав п’ятим, та програє Міккельсену миттєвість у вигляді 0,2 секунди.

Паддон не заперечував, що був занадто обережним на першій секції, лише на останніх двох допах повернувся до нормального темпу. Але ігри з обережністю призвели до того, що новозеландець вже втратив майже 40 секунд, які відіграти на швидких допах Фінляндії неможливо.

Українській екіпаж Валерія Горбаня/Володимира Корсі вже на третьому долі втратив багато часу, як стало відомо на фініші спецділянки їх Mini залишився без заднього приводу, тому головна мета екіпажу на останні допи це дістатися сервісу. Що вони і зробили, але відстань до лідера вже катастрофічна – 6,36 хвилин.

А от другий українець стартувавший в Фінляндії Олексій Тамразов, припинив боротьбу вже після СД2.

Neste Rally Finland 2016 (перша десятка після СД6)