Ралі Монте-Карло: катастрофа для Hyundai

Найбільш непрогнозована ралійна гонка планети знову підтвердила свій статус: Тьєррі Ньовілль через зламану підвіску втратив лідерство, а на перше місце вийшов Себастьян Ож'є.

Перед початком 11-ї спецділянки Ралі Монте-Карло, яка відкривала другу частину суботньої програми гонки, у положенні лідерів був відносний спокій: Ньовілль випереджав Ож'є на одну хвилину та мав нагоду у спокійному темпі їхати до фінішу гонки.

Проте, у плани гонщика на Hyundai i20 WRC втрутився характер складної гірської гонки. На СД11 та СД12 бельгієць хоча й проїхав не дуже вдало, але все одно зберігав серйозну перевагу над чинним чемпіоном світу, який за дві спецділянки відіграв у лідера гонки лише 10 секунд.

На СД13, яка закривала програму третього дня етапу в околицях Монте-Карло, гонщики вже мали нагоду перейти із шипованих шин на сліки, оскільки траса прогрілася та на ній вже було набагато менше снігу та льоду. Але у цей момент відбулося дуже багато подій, які повністю змінили проміжний протокол.

Першим з проблемами зіштовхнувся Дані Сордо, який боровся за п'яте місце з Крейгом Бріном. Ірландець виступає на Citroen DS3 WRC зразка 2016 року, тому йому не вистачає потужності - коли траса була повністю сухою, йому не по силах було боротися з Сордо на Hyundai i20 WRC у рівних умовах. Проте, на СД13 іспанець спіймав прокол і втратив понад однієї хвилини. Завдяки цьому Брін обіграв Даніеля, але випереджає його лише на 15 секунд.

На СД13 орієнтиром для всіх був Елфін Еванс, який виступає на Ford Fiesta RS WRC, але на відміну від інших фаворитів використовує гуму DMACK. Інші ж на Michelin сьогодні часто йому програвали. На 13-й спецділянці історія повторилася. Себастьян Ож'є був швидшим за британця на проміжних засічках, але наприкінці допу трохи згаяв часу та поступився Евансу...

Але це нікого не хвилювало, оскільки ще до фінішу Ож'є на СД13 стало відомо про те, що Ньовілль помилився та зламав підвіску, яку намагався полагодити прямо на трасі. Зрештою, бельгієць все ж зрушив з місця, але втратив понад 20 хвилин, що ставить хрест на його сподіваннях на перемогу.

Завдяки такому переполоху на перших двох місцях тепер йдуть гонщики M-Sport - Ож'є та Отт Тянак, а Ярі-Матті Латвала має всі шанси на те, щоб принести Toyota перший подіум одразу після повернення в Чемпіонат світу з ралі.