Ралі Іспанії. Ож'є - лідер гонки та майже чемпіон

Схід Андреаса Міккельсена фактично робить Себастьяна Ож'є чотириразовим чемпіоном світу, проте для цього все ще треба дочекатися фінішу гонки в Іспанії.

Друга суботня секція Ралі Іспанії виявилася дуже насиченою на новини для Себастьяна Ож'є. Для того, щоб оформити свій четвертий чемпіонський титул, в Іспанії французу потрібно було не програти Андреасу Міккельсену 12 очок. Це було відносно легким завданням для Себа, але норвежець у суботу вдень ще більше спростив його.

Але про математику Ож'є потрібно було забути, оскільки він сам вів напружену боротьбу з Дані Сордо за перемогу в Іспанії. Французу хочеться оформити звання чемпіона по-чемпіонськи, тому продовжив атакувати суперника. Перед СД12 він програвав іспанцю 7.7 секунди, але на СД12 він відіграв 2.5 с, на СД13 - 2.7 с, а на СД14 - 4.2 с! Таким чинам, атака француза вивела його в лідери гонки з 1.7-секундною перевагою перед стартом вечірньої спецділянки в Салоу.

Міккельсен вів боротьбу з Тьєррі Ньовіллем за третє місце і міг у гарному стилі скласти чемпіонські амбіції. Але норвежець при цьому вимушений був тримати високий темп, щоб фінішувати на подіумі, а через це виникали додаткові ризики. На жаль для нього, на СД12, яка відкривала другу суботню секцію, Андреас не впорався з керуванням та вилетів за межі траси, де його зупинило дерево - схід з дистанції.

Офіційно Міккельсен завтра все ще може продовжити боротьбу - теорія каже про те, що Ож'є може не набрати жодного очка, а Андреас підніметься в очкову зону і якимось дивом заробить 12 балів... Але є ще один варіант із розділу фантастики. Ньовілль, який вийшов на третю позицію, має сподіватися на схід Ож'є, а також на свій максимум - перемога в гонці та на фінальному Power Stage, щоб заробити 28 очок... Лише в такому випадку питання про титул перенесеться у Вельс за два тижні.

Щодо боротьби на Ралі Іспанії, то суперником Ньовілля у боротьбі за подіум залишається Хейден Паддон, який програє товаришу по команді Hyundai 16 секунд - таке відставання все ще можна відіграти, хоча пілоти їдуть в досить рівному темпі. Кріс Мік тримається п'ятим, але розворот на секції примусив його ще трохи відпустити конкурентів. Британець програє Паддону 38 секунд.

Боротьба на Ралі Іспанії продовжиться у суботу ввечері глядацькою спецділянкою, а у неділю пілотів очікують чотири допи, загальною дистанцією більше 60-ти кілометрів.