Ралі Іспанії. Ож'є - лідер гонки та майже чемпіон

15 жовт. 2016 р., 14:47

Схід Андреаса Міккельсена фактично робить Себастьяна Ож'є чотириразовим чемпіоном світу, проте для цього все ще треба дочекатися фінішу гонки в Іспанії.

Себастьян Ож'є, Volkswagen Polo WRC, Volkswagen Motorsport
Себастьян Ож'є, Жюльєн Інграссія, Volkswagen Polo WRC, Volkswagen Motorsport
Даніель Сордо, Марк Марті, Hyundai i20 WRC, Hyundai Motorsport
Андреас Міккельсен, Андерс Ягер, Volkswagen Polo WRC, Volkswagen Motorsport

Друга суботня секція Ралі Іспанії виявилася дуже насиченою на новини для Себастьяна Ож'є. Для того, щоб оформити свій четвертий чемпіонський титул, в Іспанії французу потрібно було не програти Андреасу Міккельсену 12 очок. Це було відносно легким завданням для Себа, але норвежець у суботу вдень ще більше спростив його.

Але про математику Ож'є потрібно було забути, оскільки він сам вів напружену боротьбу з Дані Сордо за перемогу в Іспанії. Французу хочеться оформити звання чемпіона по-чемпіонськи, тому продовжив атакувати суперника. Перед СД12 він програвав іспанцю 7.7 секунди, але на СД12 він відіграв 2.5 с, на СД13 - 2.7 с, а на СД14 - 4.2 с! Таким чинам, атака француза вивела його в лідери гонки з 1.7-секундною перевагою перед стартом вечірньої спецділянки в Салоу.

Міккельсен вів боротьбу з Тьєррі Ньовіллем за третє місце і міг у гарному стилі скласти чемпіонські амбіції. Але норвежець при цьому вимушений був тримати високий темп, щоб фінішувати на подіумі, а через це виникали додаткові ризики. На жаль для нього, на СД12, яка відкривала другу суботню секцію, Андреас не впорався з керуванням та вилетів за межі траси, де його зупинило дерево - схід з дистанції.

Офіційно Міккельсен завтра все ще може продовжити боротьбу - теорія каже про те, що Ож'є може не набрати жодного очка, а Андреас підніметься в очкову зону і якимось дивом заробить 12 балів... Але є ще один варіант із розділу фантастики. Ньовілль, який вийшов на третю позицію, має сподіватися на схід Ож'є, а також на свій максимум - перемога в гонці та на фінальному Power Stage, щоб заробити 28 очок... Лише в такому випадку питання про титул перенесеться у Вельс за два тижні.

Щодо боротьби на Ралі Іспанії, то суперником Ньовілля у боротьбі за подіум залишається Хейден Паддон, який програє товаришу по команді Hyundai 16 секунд - таке відставання все ще можна відіграти, хоча пілоти їдуть в досить рівному темпі. Кріс Мік тримається п'ятим, але розворот на секції примусив його ще трохи відпустити конкурентів. Британець програє Паддону 38 секунд.

Боротьба на Ралі Іспанії продовжиться у суботу ввечері глядацькою спецділянкою, а у неділю пілотів очікують чотири допи, загальною дистанцією більше 60-ти кілометрів.