Ралі Чилі: Тянак виграв гонку, Ож'є - лідер сезону

12 трав. 2019 р., 17:21

Отт Тянак довів справу до перемоги в Чилі, а лідером чемпіонату став Себастьян Ож'є.

На початку фінального дня Ралі Чилі у Отта Тянака була очевидна перевага над конкурентами, найближчий із яких програвав півхвилини. Тому не було нічого дивного в тому, що пілот Toyota на фінальних чотирьох спецділянках не дуже ризикував.

На другому місці день почав Себастьян Ож'є, який вів напружену боротьбу із Себастьяном Льобом. Пілоти, які неодмінно вигравали титули чемпіона в останні 15 років (9 у Льоба та 6 у Ож'є), повернули глядачам легендарне протистояння.

І розвиток подій відповідав іменам учасникам. Вже на першій спецділянці дня Льоб впритул наблизився до гонщика Citroen та програвав йому вже 1,1 секунди. З одного боку Ож'є міг не сильно ризикувати, щоб не втратити подіум, але він миттєво відповів та повернув минулу 5-секундну перевагу.

На наступній СД15 Льоб знову був швидшим за Ож'є, проте відіграв він не дуже багато. Так, перед фінальною СД Power Stage Ож'є мав перевагу 4,6 секунди - з одного боку досить солідну, але вона могла розтанути через будь-яку помилку.

Обидва Себи мали їхати на максимумі Power Stage, але було цікаво, чи приєднається до них Тянак. За певних умов естонець навіть міг очолити особистий залік, оскільки вчора припинив боротьбу лідер чемпіонату Тьєррі Ньовілль і він вже не міг поповнити свою скарбничку.

З лідерів першим на фініші був Льоб, який поступився проміжному лідеру Ярі-Матті Латвалі 0,7 секунди. Ож'є їхав по спецділянці у тому ж темпі, що й Льоб, але ближче до фінішу він помітно пришвидшився та потіснив Латвалу з першого місця на Power Stage. Цей результат гарантував йому принаймні друге місце в гонці.

Тянак був останнім на фініші. Естонець нарешті прокинувся та почав атакувати - і випереджав Ож'є на контрольних позначках. У підсумку Тянак випередив француза на 1,3 секунди та заробив додаткових п'ять очок у залік. Ож'є дісталося "лише" чотири.

За попередніми підрахунками лідером чемпіонату став Ож'є, який в Чилі здобув 22 очки - тепер у нього 122. Тянак заробив 30 очок та вийшов на другу позицію із доробком 112 балів. Ньовілль залишився із 110 очками в активі.