Ралі Іспанія: каталонський трилер

Дмитро Левчук
Автор: Дмитро Левчук
27 жовт. 2018 р., 15:41

Ярі-Матті Латвала очолює протокол гонки за підсумками суботніх спецділянок, але у 12 секундах від нього ще чотири гонщики!

На першому суботньому колі головна новина була пов'язана з проколом у лідера гонки Отта Тянака. На СД10 естонець втратив 1 хвилину 40 секунд - і разом із цим змістився з першого місця на дев'яте. Таким чином Тянак просто зіпсував собі чемпіонську боротьбу та, схоже на те, після гонки в Іспанії втратить теоретичні шанси на титул.

Дані Сордо та Ярі-Матті Латвала продовжили боротьбу за перемогу. Але на другому колі фінський пілот продовжив їхати дуже швидко. Вже на першій спецділянці повторного кола Латвала вийшов у лідери, а Сордо продовжив втрачати час та позиції.

На СД12 відбулася сенсація - спецділянку виграв Себастьян Льоб. Ще кілька років тому це було б буденністю, але француз давно не виступає регулярно в ралі. Ба більше, Льоб не лише продемонстрував високу швидкість на одній спецділянці, але і їде без вагомих втрат та дуже стабільно. Це дозволяє йому навіть претендувати на перемогу в гонці.

На третій спецділянці секції траса залишалася дуже вологою, тому деякі пілоти мали чимало проблем із брудом на трасі. Латвала проїхав обережніше, але втратив дорогоцінні секунди. Цим найкраще скористався Себастьян Ож'є, який вийшов на другу позицію та за підсумками СД13 програвав фіну лише 7 секунд.

Але й це ще не все. Другий повноцінний день гонки закривав проїзд по глядацькій спецділянці в Салоу. На коротких допах багато не відіграєш, але інтервали між лідерами були маленькими, тому на вагу золота була кожна секунда. Ож'є на двох кілометрах виграв у Латвали аж 2,5 секунди та наблизився до нього на відстань 4,7 секунди!

Одразу позаду Ож'є його колись заклятий ворог Льоб - дев'ятиразовий чемпіон світу програє чинному чемпіону трохи більше трьох секунд. Але й це не все. Дуже небагато Себам програють Елфін Еванс та Тьєррі Ньовілль. Лідер цьогорічного чемпіонату Ньовілль завдяки гарному другому колу програє лідеру Латвалі лише 12 секунд. Чи варто говорити, якою буде боротьба на фінальних чотирьох недільних спецділянках?