Ралі Іспанія: Льоб виграв фантастичну гонку

Дмитро Левчук
Автор: Дмитро Левчук
28 жовт. 2018 р., 12:22

Себастьян Льоб став переможцем неймовірної розв'язки каталонського етапу Чемпіонату світу з ралі.

Іспанський етап WRC немов увібрав у собе весь сезон. На початку гонки найшвидшим був Отт Тянак, але прикрий прокол у суботу вибив його із претендентів хоча б на Топ-5. Це дозволило його конкурентам, які до цього боролися лише за другу позицію, претендувати на перемогу.

На початку недільних спецділянок лідером був Ярі-Матті Латвала, але його перевага над переслідувачами була мізерною: Себастьян Ож'є програвав 4,7 секунди, Себастьян Льоб - 8,0 с, Елфін Еванс - 9,8 с, Тьєррі Ньовілль - 12,7 с, Дані Сордо - 16,5 с. Таким чином, на перемогу в гонці за 61,7 кілометри до фінішу без зайвих перебільшень претендували шість гонщиків.

Ярі-Матті Латвала, Міікка Анттіла, Toyota Gazoo Racing WRT Toyota Yaris WRC

Недільна дистанція була розбита на дві секції по дві спецділянки. Дуже важливе значення мало ранкове коло. Більшість гонщиків обрали на секцію м'яку гуму, оскільки очікували на трохи вологу трасу, але Льоб зробив ставку на жорстку гуму - і вгадав. Покриття траси було відносно сухим, що дозволило дев'ятиразовому чемпіону світу атакувати. Вже на першій спецділянці дня СД15 він вийшов у лідери, випередивши разом Латвалу та Ож'є, які відтепер поступалися йому близько трьох секунд.

Льоб продовжив атакувати на СД16, намагаючись якомога більше вичавити із вдалого вибору гуми. Ельзасець виграв і цю спецділянку, довівши перевагу над Латвалою до семи секунд, а над Ож'є - до десяти.

Паралельно із цим на четверте місце вийшов Ньовілль, який не лише випередив Еванса, але і скоротив відставання від Ож'є до чотирьох секунд. Еванс до того ж взагалі невдало проїхав перше коло та пропустив ще й Сордо.

Себастьян Ож'є, Жюльєн Інграссія, M-Sport Ford WRT Ford Fiesta WRC

Але на другому колі було ще цікавіше. Цього разу суперники Льоба виправили свою помилку та виїхали на секцію на жорсткій гумі, завдяки чому опинилися в рівних умовах із лідером. Лідер від цього лише програв, оскільки мав втримувати суперників, які останнім часом змагалися значно більше у противагу Льобу, для якого це лише третій етап у 2018 році.

На СД17 перемогу відсвяткував Ож'є. І не просто перемогу. Вона дозволила йому відіграти у Льоба, якого до того ж трохи розвернуло, левову частину відставання та наблизитися до нього на відстань 3,6 секунд. А значить, Ож'є зберігав шанси на перемогу в гонці на фінальному Power Stage.

Окрім того, із боротьби за найвищі місця вибув Латвала, який починав день лідером. На СД17 він випереджав Ож'є на першому спліті, але потім зачепив бар'єр, отримав прокол та після цього почав втрачати час. У підсумку він програв майже 50 секунд та опустився на шосту позицію у загальному заліку гонки.

Ярі-Матті Латвала, Toyota Gazoo Racing

Завдяки цьому Ньовілль піднявся на третю позицію, але на хвості був Еванс, який немов прокинувся на другому колі. На СД17 Еванс програв лише Ож'є та наблизився до Ньовілля на відстань двох секунд. З одного боку Еванс став претендентом на подіум, але ніхто не скасовував змагання із Сордо, який програвав лише 0,6 секунди.

Таким чином, Power Stage перетворився не лише у боротьбу за додаткові очки, але й був змаганням за всі місця у Топ-5! На фінальній спецділянці першим реальний орієнтир встановив Тянак, який покращив попередній найкращий час Теему Сунінена одразу на сім секунд.

Одразу за головним невдахою гонки СД18 проїхав його напарник та головний невдаха попередньої спецділянки - Латвала. Фін одразу поїхав повільно, що означало лише те, що він бажає пропустити вперед Тянака, щоб естонець набрав на два очки більше та зберіг примарні шанси на чемпіонство.

Слідом за ними проїхав Сордо, який програв 4,7 секунди Тянаку, але важливіше те, що його випередив Еванс. На той момент британець принаймні втримав четверту позицію. Але головною була боротьба з Ньовіллем. Бельгієць їхав на рівних із британцем, але на фінальних кілометрах їхав із проколом заднього колеса та втратив дорогоцінні секунди. У загальному заліку гонки він програв Евансу лише 0,5 секунди, але втримав позицію попереду Сордо.

Power Stage у групі лідерів закривали два Себи - Ож'є та Льоб. Перший із них до того ж боровся за важливі додаткові очки. Ож'є на фініші програв Тянаку 2,1 секунди - і залишалося дочекатися результату Льоба, який також їхав дуже швидко на фінальному допі.

Льоб проїхав трохи повільніше за Ож'є, але на спецділянці програв Ож'є лише 0,7 секунди. Це дозволило йому виграти гонку із перевагою 2,9 секунди!

Ньовілль на Power Stage залишився без додаткових очок, Ож'є заробив їх чотири. За попередніми підсумками француз відіграв у бельгійця десять очок та очолив особистий залік із трьома балами переваги за одну гонку до завершення фантастичного сезону.