Ралі Іспанія: Міккельсен на мить випередив Ож'є у перший день

Андреас Міккельсен найшвидше подолав гравійні спецділянки в Каталонії і вже готується до захисту своєї позиції на асфальтових спецділянках.

Якщо під час проходження першого кола у п'ятницю пілоти обрали різну стратегію використання гуми і це сильно вплинуло на результат, то вдень гонщики були менш оригінальними. Всі екіпажі Citroen та M-Sport взяли по п'ять хардів (одна запаска), а Hyundai та Toyota - шість (дві запаски). Це було зумовлено тим, що температура повітря та траси значно піднялася, тому "софт" вже не міг витримати довгу дистанцію.

І це знову ж вплинуло на розподіл сил. На четвертій спецділянці гонки (повторне подолання першої СД) Себастьян Ож'є, Отт Тянак та Тьєррі Ньовілль вже не претендували на перемогу.  З кращим часом фінішували одразу п'ять гонщиків, а найкращим був Ярі-Матті Латвала, який зранку втратив трохи часу.

Це дозволило пілоту Toyota вийти на сьому позицію в загальному заліку та випередити Тьєррі Ньовілля. А лідером гонки став Мадс Остберг, який виграв секунду у Андреаса Міккельсена та вийшов на перше місце.

На СД4 та СД5 Ож'є втратив трохи часу проти Тянака та Ньовілля, але на довгій 39-кілометровій СД6 знову взявся за майстерну справу: він розподілив темп, втративши швидкість на першому відрізку, проте ближче до фініщу відігрався. Тому в окремій групі гонщиків, які ведуть боротьбу за титул, Ож'є знову був найкращим та завершив день попереду прямих конкурентів.

Але у п'ятницю француз був першим на трасі та через пил втрачав швидкість. Цим скористалися сильні пілоти з другої групи, які стартували позаду претендентів на титул та мали перед собою чисту трасу. Але навіть при цьому французький пілот був дуже близьким до того, щоб виграти перший день.

За підсумками СД5 лідером знову став Міккельсен, який посунув Остберга з першого місця. У боротьбі норвежців також визначальною була довга СД6, де Андреас проїхав впевненіше, а Мадс у свою чергу втратив відносно багато часу та опустився на п'яту позицію в загальному заліку гонки.

Але при цьому Міккельсен програв вісім секунд Ож'є і впритул підпустив до себе лідера чемпіонату. Себастьян поступається Андреасу лише 1,4 секунди. Варто зазначити, що перших п'ять пілотів поділяє лише сім секунд: Міккельсен, Ож'є, Мік, Тянак та Остберг йдуть дуже щільною групою і найкращого визначатимуть вже на асфальті. Але й Сордо з Ньовіллем програють також небагато - 10 та 12 секунд відповідно.

У свою чергу Латвала, який виграв СД4, навіть не вийшов на старт СД6 - відмовила техніка.