Ралі Монте-Карло: Ньовілль обхитрив конкурентів - і став лідером

25 січ. 2019 р., 11:31

Тьєррі Ньовілль на Hyundai вийшов в лідери першого етапу WRC не лише завдяки майстерності, але й завдяки везінню зі скасуванням однієї спецділянки.

Після подолання перших двох спецділянок у четвер ввечері гонщики продовжили боротьбу на першій п'ятничній секції, яка мала складатися з трьох спецділянок. Щоправда, першу з них довелося скасувати - організатори врахували небезпечне поводження вболівальників, які стояли в неправильних місцях, тому екіпажі поїхали на наступну спецділянку у звичайному дорожньому режимі. Після трагічного випадку у 2017-му, коли Хейден Паддон зачепив вболівальника, який загинув від отриманих травм, судді вже не мали простору для "компромісу".

Тому боротьба продовжилася лише на СД3 - 24-кілометровому відрізку. Так само продовжилася стратегічна боротьба - на секції, де місцями лежав лід, знову був дуже важливим вибір гуми. Так, гонщики Toyota (серед яких і лідер Отт Тянак) обрали чотири шиповані шини з двома колесами з гумою суперсофт, у свою чергу Себастьян Ож'є на Citroen також взяв чотири "шипи", але два софти, а Тьєррі Ньовілль із Себастьяном Льобом були ризикованішими - перший взяв три "шипи", а Супер-Себ - лише два.

Себастьян Льоб, Даніель Елена, Hyundai Motorsport Hyundai i20 Coupe WRC

Таким чином, на сухих ділянках у них мала бути перевага, але питання було в тому, чи не багато вони втратять на слизьких ділянках. Особливо цікаво було те, що найбільше льоду було на СД3, яку скасували, тому ставка на шипи могла не спрацювати. Цей фактор сильно вплинув на виступ гонщиків на цілій секції. Ті, у кого було більше шипованої гуми, мали великі проблеми на СД4, яка майже повністю була сухою.

Цим в першу чергу скористався Ньовілль, який за одну спецділянку встиг випередити Ож'є та Тянака! На СД4 француз програв Тьєррі 10 секунд, а естонець - 19! Цього виявилося достатньо для того, щоб саме Ньовілль очолив гонку. Але головною зіркою СД4 був інший гонщик Hyundai - Льоб. Супер-Себ вигравав багато часу навіть у бельгійця, але наприкінці СД він спіймав прокол та втратив 10 секунд. Льоб став переможцем спецділянки, проте його перевага над Ньовіллем склала лише 0,5 секунди. Але француз, який втратив близько хвилини на СД2, вже опинився на четвертому місці загального заліку.

Себастьян Ож'є, Жюльєн Інграссія, Citroën World Rally Team Citroen C3 WRC

На СД5 була інтрига щодо покриття траси. Зранку місцями на ній був лід, проте він міг розтанути під променями сонця. Проте деякі з поворотів були дуже слизькими, що зіграло на користь гонщикам, які мали більше шипів. Ож'є, який переміг на спецділянці, трохи відіграв часу у Ньовілля. Бельгієць залишився лідером, але за підсумками секції мав лише 3,4 секунди переваги над Ож'є.

Тянак подолав СД5 не дуже вдало - та відпустив лідерів перегонів, оскільки на СД4 був дуже агресивним та зіпсував гуму. Проте наразі він програє лише 16 секунд - це може змінитися вже на наступному колі, яке складатиметься з тих самих трьох спецділянок.

Льоб також змінив свій темп - і на льодових секціях втрачав час. Це позначилося і на результаті - він програв Ож'є 12 секунд та трохи відпустив лідерів загального заліку гонки. Найближчим його конкурентом став Андреас Міккельсен, який очолює щільну групу з кількох гонщиків: Ярі-Матті Латвалу, Есапекку Лаппі, Елфіна Еванса та Кріса Міка, які програють норвежцю не більше 10 секунд.