Ралі Монте-Карло: Ож'є розгромив Тянака на снігу

Себастьян Ож'є майстерно переграв найближчого конкурента на сніговій спецділянці у суботу зранку.

У суботу на Ралі Монте-Карло погода принесла пілотам ще один сюрприз - сніг! Таким чином, вже за неповні три дні пілоти спробували виступати на всіх можливих покриттях: лід, сухий асфальт, вологий асфальт із стоячою водою та нарешті - сніговий шар.

За правилами WRC в суботу пілоти стартували у зворотньому порядку. Це значило, що Себастьяну Ож'є вже не треба було відкривати трасу - цю місію на себе взяв Крейг Брін, який отримав найгірші умови та ледь продерся до фінішу СД9.

Час на спецділянці поступово покращувався. Але більша швидкість пілотів означала і більшу кількість помилок. Найбільшої припустився Дані Сордо, який займав третю позицію - на СД9 він вилетів із траси та припинив боротьбу.

У боротьбі за лідерство відбулися великі зміни. Отт Тянак перед стартом спецділянки програвав Ож'є лише 15 секунд, але не лише не скоротив відставання, але й провалився, програвши французу хвилину! А на третє місце на підсумками СД9 вийшов Ярі-Матті Латвала, який випередив напарника Есапекку Лаппі.

Умови на СД10 були іншими: на початку спецділянки лежав сніг, а наприкінці траса була вологою. У таких умовах можна було їхати швидше, але не факт, що безпечніше. Тим не менш, цього разу обійшлося без великих пригод. Спецділянку виграв Тянак, який немов прокинувся. Одне питання - чи не запізно? Він відіграв у Ож'є 15 секунд, але все ще відстає від нього більш ніж на хвилину.

Латвала втримав третю позицію, але йому ще зарано відпочиват. Лаппі нарешті підвищив оберти та відіграв у напарника 10 секунд. Трьох гонщиків Toyota, які займають 2-3-4 місця, наразі відділяє хвилина. Це було б багато на будь-якій гонці, окрім Монте...

Також відзначимо, що Елфін Еванс та Тьєррі Ньовілль піднялися на сьому та восьму позиції відповідно. Британець їхав швидше за Тьєррі та наблизився до Бріана Буфф'є, якому програє лише 16 секунд.