Дмитро Левчук
Автор: Дмитро Левчук
18 серп. 2018 р., 17:07

Отт Тянак зберіг лідерство в гонці за підсумками другого дня, а Себастьян Ож'є через прокол тепер змушений відіграватися.

Боротьба на першому суботньому колі формально розподілилася на дві частини: Отт Тянак стримував натиск Себастьяна Ож'є, а Тьєррі Ньовілль намагався втриматися на третій позиції. І якщо естонцю вдалося виконати своє завдання, то бельгієць перед перервою пропустив уперед Ярі-Матті Латвалу, а йому в спину вже дихав напарник Дані Сордо.

На повторному проїзді ця боротьба мала б продовжитися, проте в один момент все змінилося не лише з точки зору боротьби в гонці, але й битви в усьому чемпіонаті. На початку 38-кілометрової спецділянки Панцерплятте (відомому на весь ралійний світ "танкодромі") Ож'є спіймав прокол. Оскільки до фінішу залишалася чимала дистанція, француз вирішив одразу змінити колесо, на чому втратив 1 хвилину 40 секунд.

Отт Тянак, Мартін Ярвеоя, Toyota Yaris WRC, Toyota Gazoo Racing

Звісно, це усунуло його з претендентів на перемогу в Німеччині, але для Ож'є важливішим було те, що він втрачав багато очок у чемпіонаті. За підсумками СД13 француз опинився на дев'ятому місці, але був дуже близько від Андреаса Міккельсена та Теему Сунінена - тому він зберігав шанси втратити не так багато на цьому етапі.

Звісно, Тянак опинився у комфортнішій ситуації, випереджаючи найближчого конкурента на 40 секунд. Це було величезною перевагою естонця, оскільки йому не потрібно було ризикувати на складній трасі. Тим часом, боротьба за місця на подіумі тривала. Після проблем у Ож'є на друге місце вийшов Сордо, а третім став Латвала.

У свою чергу Ньовілль намагався не реагувати на прокол у прямого конкурента в чемпіонаті, але вже на СД14 він втратив кілька секунд та відпустив пару, яка йшла на віртуальному подіумі. Окрім того, до бельгійця наблизився Есапекка Лаппі, який програвав вісім секунд, а 16 секунд пілоту Hyundai програвав Крейг Брін. Звісно, розслаблятися Ньовіллю не було жодного сенсу.

Тьєррі Ньовілль, Ніколя Жільсуль, Hyundai i20 WRC, Hyundai Motorsport

Розпочалася паралельна боротьба: Ньовілль хотів втратити якомога менше, а Ож'є щодуху бажав відігратися. На СД14 Себастьян вийшов вже на восьму позицію, а на фінальній спецділянці дня СД15 він вже був сьомим. Причому "винуватцем" став Брін, який втратив час за межами траси, а Міккельсену француз програє лише 0,8 секунди!

Також 0,8 секунди поділяє ще одну пару - Сордо та Латвалу! На трьох недільних спецділянках буде неймовірна боротьба на всіх фронтах. І лише Тянак буде на самоті намагатися довести справу до перемоги, яка дозволить йому значно скоротити відставання від Ньовілля та Ож'є!