Ралі Сардинія: епічна перемога Ньовілля над Ож'є

Дмитро Левчук
Автор: Дмитро Левчук
10 черв. 2018 р., 11:25

Пілот Hyundai Тьєррі Ньовілль на останній спецділянці вирвав перемогу з рук чинного чемпіона Себастьяна Ож'є на Ford.

У заключний день Ралі Сардинія всіх цікавило, чим же завершиться протистояння Себастьяна Ож’є на Ford Fiesta та Тьєррі Ньовілля на Hyundai i20 Coupe. Перед чотирма спецділянками у неділю француз мав перевагу лише у 3,9 секунди, тому видовище було гарантоване!

Але перед цим довелося констатувати схід Ярі-Матті Латвали на Toyota. За підсумками суботнього дня він був третім, але зупинився на дорозі до сервісного парку через відмову генератора. Сумна серія фінського пілота продовжилася, а третім став його напарник Есапекка Лаппі.

Есапекка Лаппі, Янне Ферм, Toyota Gazoo Racing WRT Toyota Yaris WRC

За Лаппі йшли Хейден Паддон та Мадс Остберг. Але у фінальний день особливої боротьби між ними не було, хіба що новозеландець збільшив свою перевагу над норвежцем та почувався комфортніше.

Але головне - боротьба за лідерство. Ньовілль одразу пішов в атаку. Пара Ньовілля та Ож’є була на перших двох місцях на перших трьох спецділянках, а швидшим із них був бельгієць: перед початком фінального Power Stage Себастьян мав перевагу лише 0,8 секунди над Тьєррі! Тому на СД20 гонки розігрувалося все - і перемога в гонці, і перемога на Power Stage. Не варто нагадувати, що це все серйозно впливало на становище в особистому заліку.

Power Stage на Сардинії був доволі коротким - трохи менше семи кілометрів. Але на цій дистанції також можна було втратити час. Перед парою лідерів стартували повільніші конкуренти, серед яких найшвидшим був Отт Тянак на Toyota. Нав’язати йому боротьбу намагався Латвала, який після штрафу повернувся в гонку, але фінський пілот незадовго до фінішу помилився та втратив декілька секунд.

Себастьян Ож'є, Тьєррі Ньовілль, M-Sport Ford WRT Ford Fiesta WRC

Тянак втримав першу позицію на Power Stage до початку проїзду Ньовілля та Ож’є. І тут почалося головне. Першим на трасі був бельгієць. Він був стабільно швидшим на сплітах, а в підсумку випередив Тянака на 1,6 секунди.

Ож’є розумів, що він має проїхати в повну силу, щоб не втратити перемогу. На першому спліті Себ був швидше Тьєррі на 0,7 секунди, проте на другому вже програвав 0,2 секунди. Все вирішувалося на фінальних трьох кілометрах. І на них Ож’є втратив ще більше. На Power Stage він програв Ньовіллю 1,5 секунди та став другим у загальному заліку гонки! При цьому на Power Stage Себ лише на 0,1 секунду випередив Тянака, завдяки чому став другим та заробив чотири очки. Але Ньовілль заробив п’ять очок на Power Stage та 25 за перемогу в гонці! Завдяки цьому його перевага в чемпіонаті зросла до 27 очок.