Ралі Туреччина: Ньовілль випередив Ож'є на 0,3 у перший день

Дмитро Левчук
Автор: Дмитро Левчук
14 вер. 2018 р., 13:50

Тьєррі Ньовілль та Себастьян Ож'є влаштували справжню чемпіонську боротьбу у перший день турецького етапу Чемпіонату світу з ралі.

Перше коло у п'ятницю з найкращим показником завершив пілот Hyundai Андреас Міккельсен. Норвезький пілот не дуже страждав від пилу над трасою та скористався чистішою траєкторією. Водночас із цим лідери сезону Тьєррі Ньовілль та Себастьян Ож'є втрачали час: бельгієць чистив трасу, а француз мав проблеми з видимістю через піднятий пил.

Проте на другому колі Ньовілль та Ож'є вийшли на перший план - вони не лише вели боротьбу між собою з точки зору всього чемпіонату, але й почали реально претендувати на високі місця на Ралі Туреччина, хоча позиція на трасі не дуже цьому сприяла.

Першим на СД5 вистрілив Ож'є. На 38-кілометровій спецділянці француз виконав декілька завдань: виграв СД, відіграв 18 секунд у Ньовілля та випередив його у загальному заліку гонки, а також вийшов на друге місце. Міккельсен зберіг за собою лідерство після СД5, але його перевага над Ож'є складала лише 12 секунд. А Ньовілль програвав напарнику з Hyundai 20 секунд.

Наступна СД6 була коротшою - 22 км, - але на ній знайшлося місце для важливих подій. Цього разу вже Ньовілль спіймав найвищий темп та виграв спецділянку. У свою чергу Ож'є проїхав обережніше, через що втратив вісім секунд та знову пропустив Ньовілля у заліку. Але вони разом скоротили відставання від Міккельсена до мінімуму: бельгієць програвав лідеру 1,9 секунди, а француз - 3,0 секунди!

Маршрут п'ятниці завершувала СД7. Враховуючи щільність, навіть 12-кілометрова спецділянка могла багато чого змінити. Також важливо було те, на яких позиціях день завершать гонщики, оскільки це впливатиме на стартовий порядок у суботу.

На СД7 найкращим став Отт Тянак, який "проспав" цілий день та плентається у хвості топ-10. Естонець, який також є претендентом на титул, визнав, що сьогодні йому просто бракувало темпу.

Але головними були розбірки між Ож'є та Ньовіллем. Цього разу Себастьян став швидше, але цього вистачило лише для того, щоб скоротити відставання від бельгійця до 0,3 секунди! Окрім того, обидва обійшли у заліку Міккельсена. Таким чином, лідери чемпіонату світу дуже несподівано завершили перший день на перших двох позиціях із розривом у 0,3 секунди між собою!