Ралі Уельс: Ож'є виграв гонку та наблизився до Ньовілля у заліку

Дмитро Левчук
Автор: Дмитро Левчук
7 жовт. 2018 р., 13:36

Себастьян Ож'є у важкій боротьбі з Ярі-Матті Латвалою здобув перемогу на Ралі Велика Британія.

Перед початком фінального дня Ралі Велика Британія зберігалося одразу декілька інтриг на різних фронтах. Звісно, головним відкритим питанням була доля переможця гонки, оскільки Ож'є випереджав Латвалу лише на чотири секунди, а напарник фіна Есапекка Лаппі програвав французу лише 11 секунд. Тому перша трійка зберігала шанси на перемогу, особливо враховуючи те, що траса залишалася брудною і кожен із суперників міг у будь-який момент втратити багато часу.

Пілоти Toyota одразу взялися за справу. На першій спецділянці дня СД19 найшвидшим був Лаппі, другим - Латвала. Завдяки цьому Ярі-Матті програвав Ож'є вже 1,7 секунди, а Есапекка - 7,5 секунди! Але далі було ще цікавіше. Хоча Лаппі трохи втратив відчайдушний темп, проте Латвала полетів далі - та вийшов у лідери гонки!

Ярі-Матті Латвала, Янне Ферм, Toyota Gazoo Racing WRT Toyota Yaris WRC

За три спецділянки до фінішу вже Ож'є був у ролі наздоганяючого. На той момент він радів тому, що зумів завершити складну спецділянку, але вочевидь цього йому було мало - він мав відіграти 3,6 секунди.

На СД20 були також розіграні очки за Power Stage. Латвала виграв доп та набрав п'ять балів, але важливішою була боротьба лідерів чемпіонату: Отт Тянак, який повернувся у боротьбу після сходу, показав другий час та заробив чотири бали, Ож'є - три очки, Тьєррі Ньовілль - два очки. Останнім у Топ-5 став Лаппі.

Після цього на СД21 найшвидшим був чинний чемпіон світу, який відіграв у Латвали левову частку відставання та програвав лідеру гонки лише 0,2 секунди. А на СД22 Ож'є повернувся на перше місце, та ще з перевагою 3,1!

Хоча на СД23 не розігрувалися додаткові очки за Power Stage, боротьба між Ож'є та Латвалою тривала. Окрім цього, Ньовілль, який вийшов на п'яту позицію у загальному заліку, мав втримати цю позицію. За ним були напарники Андреас Міккельсен та Хейден Паддон - хоча формально вони не атакували лідера Hyundai, але колективу треба було чітко розрахувати темп, щоб не вийшло неприємних несподіванок.

Тьєррі Ньовілль, Ніколя Жільсуль, Hyundai Motorsport Hyundai i20 Coupe WRC

Старт СД23 був відкладений майже на дві години через інцидент у місті Лландудно, в якому постраждала одна людина - її гелікоптером перевезли до шпиталю. Організатори, які довгий час узгоджували фініш відомої спецділянки Great Orme саме у цьому місті, не повідомляють про деталі цього епізоду, але зрештою на СД13 стартували лише група з найкращих пілотів.

Міккельсен та Паддон навмисно не зменшували темп на СД23, щоб забезпечити п'яте місце Ньовіллю, проте бельгієць самотужки впорався зі своїм особистим завданням та зберіг за собою місце у Топ-5.

Проте головне питання стосувалося переможця гонки. Спецділянка була довжиною 7,43 кілометри, тому у Латвали було не дуже багато місць, щоб відіграти три секунди. Було видно, що Ярі-Матті ризикував, проте він навіть поступився Ньовіллю чотири секунди. Врятувати його могла лише помилка Ож'є, проте француз проїхав дуже чисто та швидко - саме він став переможцем СД23 та цілої гонки.

Таким чином, Ож'є скоротив відставання у чемпіонаті. Тепер він програє Ньовіллю лише сім очок та випереджає Тянака на 15.