Тур де Корс: Ож'є впевнено виграв перший день

Себастьян Ож'є з перевагою у півхвилини над Тьєррі Ньовіллем завершив перший день Ралі Франція.

Кріс Мік, Пол Нейгл, Citroën World Rally Team Citroën C3 WRC
Себастьян Ож'є, Жюльєн Інграссія, M-Sport Ford WRT Ford Fiesta WRC
Тьєррі Ньовілль, Ніколя Жильсуль, Hyundai Motorsport Hyundai i20 Coupe WRC
Отт Тянак, Мартін Ярвеоя, Toyota Gazoo Racing WRT Toyota Yaris WRC

Перший день на Тур де Корс завершився повторним подоланням двох ранішніх спецділянок. Перша з них була вкрай довга - 49 кілометрів. На звивистій корсиканській дорозі і пілоту, і його штурману довелося зберігати стовідсоткову концентрацію, щоб проїхати дистанцію без проблем. І на завершення дня їм треба було ще подолати 13-кілометрову спецділянку. Хоча вона була значно коротшою, але саме на ній зранку помилився Себастьян Льоб, який вилетів у канаву та втратив будь-які шанси на перемогу.

За підсумками першого кола у гонці лідирував Себастьян Ож'є на Ford. Француз продовжив боротьбу у тому ж високому темпі та на СД3 виграв у найближчих конкурентів ще десять секунд. На друге місце тим часом вийшов Тьєррі Ньовілль, який випередив Кріса Міка.

Бельгієць на другому колі дійсно спіймав високий темп та навіть випередив Ож'є на СД4, але француз програв йому 0,1 секунди. За підсумками всього дня Себ випереджає Тьєррі на 33 секунди, що є комфортною перевагою перед двома заключними днями.

Боротьба за друге місце значно цікавіша. Ньовілль випереджає Міка лише на п'ять секунд, а Отта Тянака - на десять. В цілому пілоти демонструють приблизно рівний темп, їдуть без провалів, тому мають продовжити цікаве змагання у суботу.

Майже півхвилини цій групі програє Есапекка Лаппі. Фінський пілот несподівано виграв СД4, проте на перших спецділянках програвав забагато та поки що не може реально претендувати хоча б на подіум. Лаппі наразі на п'ятому місці.