Ралі Португалії: домашнє завдання Ож’є

Себастьян Ож’є надзвичайно вдало виступає в Португалії: саме тут він вперше переміг, здобув найбільшу кількість тріумфів, та й з 2010 року завжди фінішує на подіумі цього ралі.

Звісно, ми пам’ятаємо 2012 рік, коли француз був тут сьомим, але того року він пілотував Skoda Fabia S2000 та в своєму заліку все одно був першим. Цього року Себастьян Ож’є керує не самим найкращим автомобілем WRC, тому на таких ралі як Португалія в нього з’являється гарний шанс на перемогу. Більш того, саме в Португалії француз отримав абсолютно нову Fiesta WRC. Минуле шасі тішило Себастьяна хіба що у Монте-Карло, далі з вуст чинного чемпіона було неодноразово чути критику свого ралі-кару.

Себастьян Ож'є, Жюльєн Інграссія, Ford Fiesta WRC, M-Sport

Цього разу все було по-іншому. У п’ятницю, коли Себастьяну довелось працювати мітлою, він виклався на повну та не зробив жодної помилки. Це дозволило закінчити день третім, ще й з мінімальним відставанням від лідера – у вигляді п'яти секунд. Вже тоді було зрозуміло, що в наступні дні, коли у француза буде більш вигідна стартова позиція, завадити йому виграти це ралі може лише випадок. Суботу Ож’є почав з атаки: вигравши першу спецділянку дня він одразу піднявся на другу позицію, ще одна перемога на СД12 дозволила очолити ралі. Звісно це стало можливим і через проблеми Отта Тянака, який саме на СД12 втратив лідерство через власну помилку.

Тьєррі Ньовілль, Ніколя Жільсуль, Hyundai i20 WRC, Hyundai Motorsport

Не давав нудьгувати Себастьяну і головний суперник цього сезону – Тьеєррі Ньовілль. Бельгієць п’ятницю закінчив одразу за Ож’є, а в суботу навіть дві перемоги на спецділянках не дозволили наблизитись до Себастьяна. Навпаки, відставання зросло з 6,1 секунди на вечір п’ятниці до 16,8 секунд напередодні фінального дня. У неділю Себастьян знову відмітився перемогою на спецділянці, але на парі фінальних допів вимкнув ризик і вже вп’яте в кар’єрі виграв ралі Португалії! За цим показником Ож’є зрівнявся з чемпіоном світу 1978 року - фіном Маркку Аленом. Та й щодо кількості перемог на одному етапі, то Себастьян встановив свій особистий рекорд, інші вдалі етапи – Монте-Карло та Уельс, де Ож’є перемагав по чотири рази.

Переможець Себастьян Ож'є, M-Sport

«Це фантастика знову опинитися на вершині подіуму. Дякую команді, адже новий автомобіль був досконалим. Дивно, в Монте в нас був новий автомобіль і ми перемогли, тут також нова машина - і перемога», - сказав Себастьян Ож’є.

Друге місце Тьєррі Ньовілля також величезний успіх. Адже тут бельгійцю ніколи не щастило. Найкращим результатом у Португалії було сьоме місце 2014 року. Більш того, до 18 балів за друге місце в гонці Тьєррі додав ще чотири зароблених очки завдяки другому часу на Power Stage. Щодо чемпіонату, то Ньовілль вже другий, але від Ож’є відстає на 22 бали.

Дані Сордо, Марк Марті, Hyundai i20 WRC, Hyundai Motorsport

Вже четверту португальську «бронзу» поклав до скарбнички інший пілот Hyundai – Даніель Сордо. Хоча успіхи на батьківщині портвейну були у іспанця досить давно. Востаннє на подіум ралі Португалії Сордо піднімався аж у 2010 році, під час виступів за Citroёn. Далі - майже суцільна смуга невдач. Виключення – минулий рік, коли Даніель фінішував в кроці від подіуму – четвертим. Щодо цього сезону, то Сордо повторив результат ралі Франції, де він фінішував саме на такий позиції. Але головний здобуток, це бали у залік команд. У Португалії Hyundai трохи поступився M-Sport. Наразі між командами 26 балів різниці, що зовсім небагато, адже з одного етапу можна привезти одразу 43 бали.

Отт Тянак, Мартін, Ярвеоя, Ford Fiesta WRC, M-Sport

Один з героїв цього ралі - Отт Тянак. Ще у п’ятницю він очолив ралі та досить успішно відбивав атаки Ожьє. Але помилка на СД12 призвела до пошкодження автомобіля та втрати лідерства. Естонець одразу загубив майже півтори хвилини, відіграти які вже було неможливо. Втім, Отт був не дуже засмучений з того: «Це ралі, таке іноді трапляється», - повідомив Тянак. До подіуму дістатися він так і не зміг, але все ж фінішував четвертим. Окрім того, саме Отт виграв заліковий Power Stage та загалом заробив у Португалії 17 балів, а це більше, ніж у вищезгаданого Даніеля Сордо, який фінішував на подіумі.

Крейг Брін, Скотт Мартін, Citroën C3 WRC, Citroën World Rally Team

Черговий раз кращим із трійки Citroёn стає Крейг Брін. Він поки значно поступається у швидкості Крісу Міку, але і не робить такої кількості помилок. У Португалії Брін чудово провів п’ятницю, навіть виграв спецділянку. Суботні та недільні допи були для ірландця незнайомі, тим не менш він демонстрував стабільний темп. І хоча не втримав за собою Тянака, завдяки черговому п’ятому місцю на фініші поклав у скарбничку чемпіонату 10 балів. А от у заліку команд "подвійні шеврони" досі останні, потуг Бріна не вистачає, щоб обійти бодай Toyota.

Як склалось ралі Португалії для пілотів Toyota? Про це у наступному матеріалі, де ми згадаємо і інших спортсменів, які не потрапили у першу п’ятірку.