Ралі Німеччина: Ньовілль не оминув великих пригод

Отт Тянак зберігає за собою першу позицію в гонці, а позаду нього відбулися великі зміни через схід Тьєррі Ньовілля.

Ледь не головна подія першого суботнього кола сталася на першій спецділянці дня. На короткому глядацькому відрізку знову не обійшлося без неприємних ситуацій. Так, грубої помилки припустився Тьєррі Ньовілль, який розбив задню підвіску: бельгієць припинив боротьбу та віддав третю позицію в гонці своєму головному супернику в чемпіонаті - Себастьяну Ож'є.

Після цього гонщики рушили на найбільшу спецділянку гонки, яка проходила по танковому полігону. На 42-кілометровій ділянці важливу роль зіграв вибір гуми. Найкраще з цим впорався Юхо Хяннінен на Toyota. Він обрав жорсткі шини та протягом усієї дистанції їхав швидко та стабільно.

У підсумку фін виграв СД10, проте поки що не претендує на високі місця у загальному заліку. Боротьбу за перші три місця продовжили Отт Тянак, Андреас Міккельсен та Ож'є. І на СД10 найкращим із них був Ож'є, який на півсекунди випередив свого напаника Тянака.

Пілоти M-Sport обрали змішаний варіант гуми (три "софти" та два "харди"), а ось Міккельсен узяв п'ять софтів та втрачав час, бо не міг розподілити гуму по довгій спецділянці. Через це Андреас втратив 10 секунд: він відпустив вперед Тянака та підпустив до себе Ож'є.

Перед СД11 гонщики змінили гуму: до завершення кола їм треба було подолати дві відносно короткі спецділянки. Лідери гонки поїхали значно рівніше, але Міккельсен знову не обійшовся без втрат. Цього разу - через розворот в останній частині СД11, завдяки чому Тянак лідирував із перевагою у 25 секунд, а Ож'є програвав норвежцю лише п'ять секунд.

На СД12 обійшлося без значних подій. Міккельсен нарешті повернув високий темп та проїхав без проблем, показавши на СД найкращий час. Завдяки цьому він на півтори секунди відірвався від Ож'є та трішки скоротив відставання від Тянака.

Позаду трійки лідерів боротьбу за четверту позицію ведуть Елфін Еванс та Юхо Хяннінен. Перед стартом другого дня фін програвав конкуренту 22 секунди, але наразі поступається лише 0,8 секунди.