Ралі Німеччина: Тянак виграв гонку, Ож'є відірвався від Ньовілля

Отт Тянак без помилок завершив німецький етап Чемпіонату світу з ралі та виграв гонку, а Себастьян Ож'є тепер має 17 очок переваги над Тьєррі Ньовіллем.

Перед початком останнього дня гонки Отт Тянак мав солідну перевагу над Андреасом Міккельсеном, а норвежець випереджав Себастьяна Ож'є лише на вісім секунд. Проте француз вирішив зайвий раз не ризикувати та зосередився на тому, щоб зберегти за собою місце на подіумі та заробити якомога більше очок на Power Stage.

У підсумку Міккельсен швидко відірвався від Ож'є: перед заключною спецділянкою він був попереду француза вже на 17 секунд, тому міг бути спокійним перед стартом Power Stage.

А ось у боротьбі за четверте та п'яте місце все було не так просто. Елфін Еванс, який розпочав фінальний день четвертим, не зумів підтримати високий темп: спершу він пропустив вперед Юхо Хяннінена, а потім ще й впритул до себе підпустив Крейга Бріна. Перед стартом Power Stage ірландець програвав Евансу лише 1,7 секунди, тому успішний виступ на заключній СД міг принести Бріну п'яте місце.

Заключна спецділянка мала особливе значення й для Тьєррі Ньовілля. У суботу лідер першості припустився помилки та втратив будь-які шанси на місце у Топ-10. Тому для нього було вкрай важливо заробити додаткові бали на Power Stage, щоб звести втрати до мінімуму у порівнянні з Ож'є. У свою чергу француз хотів завдяки цього ще більше збільшити свою перевагу.

Тому Power Stage вийшов дуже цікавим. Першим розпочав Есапекка Лаппі. Молодий фін навіть був близьким до грубої помилки, але втримався на трасі. Його зумів одразу випередити Дані Сордо, а ось Тьєррі Ньовілль, який стартував третім, програв іспанцю 3,5 секунди. Стало зрозуміло, що бельгієць точно не виграє багато очок на спецділянці.

Еванс із Бріном, які вели боротьбу за п'яту позицію в гонці, також не зуміли покращити час Сордо. Британець знову проїхав не дуже вдало та програв іспанцю 6,5 секунди, а Брін - лише 2,9 секунди. Завдяки цьому ірландець фінішував у Топ-5.

Ож'є фінішував із проміжним четвертим часом на Power Stage. Саме він остаточно витиснув Ньовілля з Топ-5 на СД21 та міг бути впевнений, що бельгієць не скоротить від нього відставання. Після нього фінальну спецділянку завершили Міккельсен та Тянак, які відмовилися від атаки та зберегли за собою перші місця в абсолютному заліку.

У підсумку переможцем гонки став Отт Тянак. Для нього це була друга перемога в сезоні. Міккельсен у третій своїй гонці у 2017 році нарешті фінішував на подіумі, а Ож'є став третім. Додаткові два очки француза на Power Stage дозволили отримати йому перевагу у розмірі 17 балів над Ньовіллем.

До фінішу чемпіонату залишається три гонки. Наступний етап пройде на початку жовтня в Іспанії.