Ралі Польща: дива та й годі

Тьєррі Ньовілль та Отт Тянак продовжують рівно боротися за перемогу, хоча на другому колі в суботу до цього рівняння додалося чимало пригод.

Перед стартом другого суботнього кола Ньовілль випереджав Тянака лише на одну секунду. Це обіцяло глядачам дуже цікаву боротьбу до самого фінішу, проте все могло скластися зовсім по-іншому.

Друга секція розпочалася спокійно. На СД15 Ньовілль став найкращим та довів свою перевагу до трьох секунд над Тянаком, а Ярі-Матті Латвала, який йшов третім, програвав бельгійцю вже 13 секунд.

Але СД16 перевернула все з ніг на голову. По-перше, припинив боротьбу Латвала - фін помилився та зупинився недалеко від фінішу. У боротьбі за перемогу фактично залишилися лише два лідери, але і тут не обійшлося без проблем. Ньовілль зловив прокол, почав втрачати час, а порване колесо "розірвало" його задню колісну арку.

Як наслідок - за підсумками СД16 Тянак лідирував з перевагою у 14 секунд. Шлях до перемоги відкрито? Ні! На наступній СД17 на машині естонця відірвалося заднє антикрило, що миттєво призвело до втрати притискної сили. Тянак почав втрачати час: на СД17 та СД18 він програв по вісім секунд Ньовіллю та пропустив того на перше місце.

Другий повноцінний день гонки завершувався традиційною глядацькою спецділянкою в Миколайках. Ньовілль розпочав її з перевагою у 2,5 секунди над Тянаком. Цього року він вже грубо помилявся на супер-спецділянках, тому йому слід було бути дуже обережним.

Але Ньовілль цим не переймався. На СД19 він програв лише Елфіну Евансу - британець виграв всі три супер-спецділянки в Миколайках (у четвер, п'ятницю та суботу), але на основній дистанції дуже серйозно програє. Ньовілль у свою чергу знову трохи випередив Тянака та довів загальну перевагу до 3,1 секунди.

На третє місце після помилки Латвали вийшов Хейден Паддон. Новозеландець відмінно провів день, був дуже швидким та у підсумку скоротив відставання від лідера до 25 секунд. У хвилині від нього йде Себастьян Ож'є, якому сьогодні не щастило в першій половині дня, а у другій він потроху поступався лідерам.