Ралі Португалії: вечірні неприємності

На відміну від першої секції гонки, ввечері у п'ятницю не обійшлося без величезних проблем у лідерів - лідером став Отт Тянак, а Латвала, Мік та Паддон втратили дуже багато часу.

Початок шостого етапу Чемпіонату світу з ралі подарував глядачам напружену боротьбу за перше місце. Хіба могло бути щось цікавішим за те, що чотирьох лідерів поділяло лише півтори секунди, а в десяти секундах йшло аж сім гонщиків?

На перших п'ятничних спецділянках все звелося до чистої швидкості. Але після цього першого проїзду траса розрилася і зіпсувалася: через каміння на трасі гонщикам вже було важче. І неприємності посипалися на них одразу.

Першою жертвою португальської траси на СД5, яка відкривала другу секцію, став Мадс Остберг. Проте у той момент він був не дуже близьким до лідерів (це лише у порівнянні, бо 16 секунд відставання - не дуже велика цифра для ралі), а ось боротьба за перше місце продовжилася.

Переможцем п'ятої спецділянки став Хейден Паддон, який серйозно наблизився до лідерів. За підсумками СД5 на перше місце вийшов Кріс Мік, проте Ярі-Матті Латвала, Отт Тянак та Крейг Брін все ще йшли щільною групою.

Ситуація залишилася напруженою і на наступній СД6. Цього разу кращим за всіх став Тьєррі Ньовілль, а у лідери вийшов Тянак, який випереджав Латвалу лише на 0,1 секунди, а у десяти секундах від нього було ще сім пілотів!

Але все кардинально змінилося на СД7. 27,46-кілометрова спецділянка принесла величезні проблеми у групу лідерів. Першим у халепу вскочив Латвала - фінський пілот Toyota через технічні проблеми не зміг загальмувати та вилетів у насип. На щастя для нього все обійшлося і він продовжив боротьбу, проте поїхав повільно на втратив шанси на перемогу.

Наступними майже одночасно зупинилися Паддон та Мік. У новозеландця, як і на СД3, знову заглух двигун, проте цього разу він не зумів швидко перезапустити системи. Він втратив більше десяти хвилин і разом із цим - будь-які шанси на успіх. Мік у свою чергу знову потрапив в аварію - британський пілот Citroen розтрощив свій C3 WRC.

СД7 у підсумку виграв Дані Сордо. Його напарник Ньовілль трохи застряг за спиною Латвали, тому можливо, що йому судді повернуть трохи часу. А лідером став Тянак - за ним були Сордо та Себастьян Ож'є - лідер чемпіонату сьогодні відкривав трасу та втрачав через слизьке покриття час, проте проїхав стабільно та зберіг великі шанси на перемогу.

Перший повноцінний день гонки закривали дві глядацькі спецділянки. Зазвичай на подібних СД мало що вирішується, але щільність результатів була дуже високою, тому пілоти могли обмінятися позиціями. Зрештою у групі лідерів цього не сталося, але інтервали змінилися: Тянак випереджає Сордо на 4,6 секунди, а Ож'є - на 5,0 секунди.