Одесит Калінін: найкращий серед 22-х Yamaha

Першу гонку сезону-2017 класу Суперспорт-300 на трасі Моторленд Арагону Микита Калінін починатиме з першої лінії. Після боротьби у двох Суперпоулах одесит виборов третє місце на стартовій решітці.

Цього вікенду розпочався чемпіонат світу з мотоциклетних перегонів у класі Суперспорт 300, в якому змагатиметься український гонщик Микита Калінін у складі італійської команди MotoXracing.

На знайомій  по попереднім виступам у Red Bull MotoGP Rookies Cup та тренуванням трасі Моторленд Арагону останні передсезонні тести одесит закінчив із дуже гарними результатами

У четвер, напередодні перших тренувань гонщики брали участь в офіційних заходах, у той час як команда працювала над підготовкою мотоцикла. Свій YZF-R3 Микита отримав два тижні назад на тестах, що проходили на цьому самому треку, але перед початком вікенду необхідно було встановити компоненти, надіслані Yamaha безпосередньо до старту чемпіонату. Також, окрім багатьох змін у мотоциклі, гонщик отримав нове екипірування, для адаптації до якого теж потрібний певний час.

У першій практиці у п’ятницю Калінін став 12-им із 2.14,380, що було на 1,879 секунди гірше найкращого часу. Перед початком другого тренування почалася злива. У непростих умовах вологої практики Микита став третім із 37 гонщиків, які беруть участь цього вікенду, з 2.25,645 і на 1,417 повільніше найкращого часу.

У другий Суперпоул одразу потрапили 10 гонщиків, які були найшвидшими за поєднаними результатами двох практик. Микита посів 12-ту позицію, хоча задля того, щоб потрапити одразу до другого Суперпоулу, йому бракувало лише 0,133 секунди. Боротьба за місце у кваліфікації була напруженою, і це підтверджують часи швидких кіл - гонщиків із другого по 12-те місця, на якому опинився український спортсмен, поділив час менше секунди.

«Загалом вже з першої практики я відчував себе добре, але мені був потрібен час задля отримання кращих відчуттів мотоцикла. Після тестів у моєму Yamaha багато речей було змінено - зірки, кліпони, інше. З самого початку першої практики мій час на перших секторах був одним із найкращих, але я багато втрачав у кінці кола.

Я розраховував прискоритись у другій практиці, але після дощу мені це не вдалося. Хоча були й певні плюси у тренуванні на вологій трасі - я краще почав розуміти мотоцикл і збільшив впевненість у собі перед кваліфікацією».

Перша кваліфікація Суперспорт 300

За регламентом чемпіонату перші 10 гонщиків комбінованих результатів двох тренувань отримали можливість відразу боротися за місця на стартовій решітці у другому Суперпоулі.

Микиті довелося разом із рештою 27-ма учасниками першого іспанського етапу вибороти собі право перейти до другого сегменту кваліфікації, а задля цього потрібно було потрапити до десятки найкращих.

Зі своїм завданням одесит впорався на 100%, коли встановив найкращий час 2.13,643 - на 0,797 секунди від найближчого суперника.

«І на тестах, і минулі дні вікенду ми з командою багато працювали задля досягнення високого результату. Зранку я бігав та провів фінтес-тренування, щоб завершити підготовку до виїздів.

Коли я опинився на трасі, то відразу відчув себе впевнено. У першому Суперпоулі протягом 15-ти хвилин вдалося розігнатися і стати першим. Із кращим часом першого заїзду вже розігрітий для боротьби я перейшов до другої частини кваліфікації».

У другому Суперпоулі Микита прискорився, цьому сприяли суперники поруч, найшвидші гонщики класу. На зношених шинах українець залишався першим протягом майже всього часу. Він поступився набагато досвідченішим суперникам лише на останніх двох колах.

Із 2.13,408 одесит здобув третє місце на першій лінії стартової решітки. Він поступився 0,696 секунди часу поул-позиції 21-річного гонщика на Kawasaki Ninja 300 Скотта Дероя та 0,477 секунди своєму однолітку Міка Пересу на Honda CBR500R.

«У другому Суперпоулі я їхав один, без групи, - сказав Микита. - Тепер я розумію свій власний темп, а не час, отриманий завдяки сліп-стриму. Я дуже радий третьому місцю у кваліфікації. Мені вдалося встановити гарний час, що дуже важливо перед гонкою».

Батько та тренер Микити, Павло Калінін залишився задоволеним результатами та здобутою позицією на старті.

«У нас не було завдання стати за всяку ціну першим у кваліфікації, - сказав він. - Ми прагнули стартувати ближче до початку, бажано з першого ряду. Намагались зберегти головні сили та ресурси до першої гонки. Вважаю, що наша мета на Суперпоул досягнута.

Ми дуже задоволені темпом та отриманими результатами. Також після третього місця у кваліфікації багато уваги нам приділила Yamaha. Це цілком зрозуміло, адже ми стали першими з 22-х R3, які змагаються у цьому чемпіонаті.

Будемо готуватись до недільної гонки», - завершив Калінін-старший.

Отже, у непростій кваліфікації нового чемпіонату Микита Калінін показав третій результат, що стало кращим досягненням 18-річного мотогонщика в світовій першості. У неділю він починатиме гонку з першої лінії стартової решітки. Гонка почнеться о 15:20 за київським часом.