WSBK, Арагон: першу гонку сезону Суперспорт-300 Калінін почне 16-м

6 квіт. 2019 р., 11:03

Першу кваліфікацію сезону-2019 чемпіонату світу Суперcпорт-300 Нік Калінін завершив із 16-м результатом після впевненого початку вікенду з результатами усіх трьох практик у топ-10.

Калінін розпочав свій третій сезон у чемпіонаті Суперспорт-300. Минулий рік був складний для українського гонщика, котрий на початку сезону отримав складну травму ноги, через яку пропустив один етап. За підсумками року він посів 14-те місце. Цього сезону він має намір показати свій справжній потенціал.

У 2019 році у цьому класі змагатимуться 52 гонщики з 16 різних країн. Боротьба триватиме у новому форматі, тому сезон-2019 ССП-300 має стати найцікавішим з моменту запуску серії у 2017 році. Цього сезону для практик і кваліфікацій гонщиків класу ССП-300 поділятимуть на дві групи – «А» та «В». У суботу пройде перша гонка для наймолодшого класу, а от основна гонка буде у неділю.

Одесит продовжить виступити на Kawasaki, але вже за іншу команду -  Nutec - RT Motorsports by SKM - Kawasaki.

Калінін за попереднім розподілом кваліфікувався до вищої групи (групи «А»), в якій змагатимуться 26 найшвидших гонщиків.

У перший практиці сезону та вікенду він посів третє місце з 2.10,055, на 0,869 секунди позаду лідера Марка Луна Байена (Kawasaki). У другому тренуванні одесит отримав майже такий самий час (2.10,054), але з ним він був вже дев’ятий. Найшвидшим у FP2 став Кун Мьоффелс (KTM) із 2.08,099.

У загальному протоколі двох практик за підсумками першого дня вікенду одесит посів 11-те місце, на 1,955 секунди позаду найшвидшого гонщика другої практики Мьоффелса, чий час став найліпшим у п'ятницю.

У суботу вранці у третій практиці Калінін показав сьомий за темпом час. Його коло 2.09,371 було на 1,880 секунди гіршим за Міхаеля Гонсалеса (Kawasaki), котрий очолив протокол останнього тренування вікенду. Результат українця дозволив йому залишитись у топ-10 за підсумками трьох тренувань групи «А» - він став дев’ятий.

Чинна чемпіонка ССП-300 Ана Корраско (Kawasaki) за підсумком трьох практик була 13-ою з 2.09,794, на 2,303 секунди позаду найшвидшого гонщика.

На початку кваліфікації групи «А» Калінін був 11-й, до середини сесії він поліпшився до восьмої позиції.

У другій половині Суперпоулу через падіння пілотів у кількох поворотах траси були підняти жовті прапори, що не дозволяло пілотам боротись на повну силу. У підсумку результати топ-10 наприкінці сесії залишились майже незмінними.

Володарем поулу став Гонсалес із 2.06,938, який став новим рекордом траси класу Суперспорт-300.

Після Суперпоулу групи «В» Гонсалес залишився найкращим -  він стартуватиме з поулу. Калінін був на 1.487 секунди повільніший за переможця кваліфікації. У підсумку одесит опустився з десятого місця на 16-те, з якого почне першу гонку сезону.

Чинна чемпіонка Корраско посіла 13-те місце на стартовій решітці (+1,285 с).

WSBK, Арагон: Баутіста здобув поул-позицію з рекордом траси, Рей - 10-й

WSBK, Арагон: Баутіста виграв першу гонку вікенду