WSBK, Ассен: Баутіста виграв другу гонку, Рей поступився ван ден Марку

14 квіт. 2019 р., 12:00

Альваро Баутіста став переможцем ще раз у фінальній гонці Супербайку в Ассені, тоді як серію других місць Джонатана Рея розірвав місцевий гонщик Міхаел ван дер Марк, котрий випередив чинного чемпіона на фініші на 0,018 секунди.

Рей блискуче стартував із восьмого місця на стартовій решітці та через п'ять поворотів очолив гонку, але гонщик Kawasaki не зміг відірватись від Баутісти, котрий очолював групу, що переслідувала лідера.

Баутіста був обережний на початку заїду та не атакував Рея, але впевнено тримався на другому місці під постійним тиском кількох його переслідувачів, попереду яких були ван дер Марк і Леон Хеслем.

Баутіста обійшов Рея лише тоді, коли його напарник Чаз Девіс виборов третє місце. На наступному повороті після іспанця гонщика Kawasaki випередив і Девіс.

Рей на деякий час поступився ван ден Марку. Хоча північний ірландець швидко відновив другу позицію, це було достатньо для Баутісти, щоб відірватись.

Розрив між першими двома гонщиками був невеликим протягом кількох кіл, але потім Баутіста почав поступово збільшувати свою перевагу. Картатий прапор він перетнув на 4,6 секунди раніше.

Після того, як боротьба за перемогу закінчилась для Рея, чинний чемпіон опинився під тиском ван дер Марка, котрий із ризикованою атакою у шикані обійшов пілота Kawasaki за три кола до фінішу.

Проте Рей не відступив і атакував ван дер Марка до фінішної лінії, яку вони перетнули майже одночасно. Пілот Yamaha виявився швидшим на 0,018 секунди та виборов друге місце. Отже, серія других місць Рея закінчилась.

Четверте місце посів Алекс Лоус (Yamaha). Він фінішував більше ніж на 10 секунд позаду Баутісти, чий товариш по команді Девіс закінчив гонку п'ятим.

Два пілоти BMW Маркус Райтербергер та Том Сайкс посіли шосте та сьоме місця відповідно. Хеслем, попри боротьбу за подіум на початку заїзду, завершив гонку восьмим.

Останні місця у топ-10 поділили гонщики Kawasaki Топрак Разгатліоглу (Turkish Puccetti) та Хорді Торрес (Pedercini).

Після чотирьох етапів Альваро Баутіста залишається непереможним та має на рахунку 236 балів. Друге місце залишається за Джонатаном Реєм – у нього 183 бали, на 53 менше. Третій у загальному заліку Алекс Лоус (126 очок), котрий випереджає напарника ван ден Марка (115 очок). П’яте місце у турнірній таблиці WSBK посідає Леон Хеслем із 93 балами.