WSBK, Ассен: Михальчик шостий у гонці та турнірній таблиці

У драматичній гонці Суперсток 1000, яка була зупинена червоним прапором після аварії, в якій постраждали кілька гонщиків, Ілля Михальчик фінішував шостим і зараз посідає шосте місце у турнірній таблиці.

Ілля Михальчик почав новий сезон у світовому Супербайку в класі Суперсток-1000, в якому пересів на найпотужніший байк чемпіонату Kawasaki ZX-10R. Киянин виступає за німецьку команду Triple M Racing при офіційній підтримці Kawasaki.

На першому вікенді в Арагоні він впевнено тримався у десятці найшвидших і у першій гонці року фінішував восьмим.

Другий етап в Ассені Ілля почав сьомим та шостим місцями у п’ятничних практиках. Перед кваліфікацією у суботу він був восьмим.

За три тренування він прискорився на майже 4 секунди і за підсумками  трьох практик посів дев’яту позицію з 1.38,395, що на 1,126 секунди гірше найкращого часу кола. Супернику попереду український гонщик поступився лише 0,026 секунди.

Кваліфікувався Ілля десятим із 1.37,858, що на 1,083 секунди повільніше часу володаря поул-позиції Флоріана Маріно. Боротьба за місця на стартовій решітці була дуже напруженою, і це підтверджують результати швидких кіл у першій десятці – майже всіх гонщиків із третього по сімнадцяте місця розділили менше 0,1 секунди.

Гонка з червоними прапорами

Недільна гонка була зупинена після першого кола через жахливу аварію чотирьох гонщиків, в якій сильно постраждав один із пілотів - Марвін Фріц (Bayer -Bikerbox Yamaichi). Спочатку його стан визнавали дуже важким, але зараз гонщик знаходиться у стабільному стані.

Гонку після рестарту Михальчик почав десятим. Він майже одразу випередив кількох суперників і посів шосту позицію. У середині дистанції киянин виборов п’яте місце, на якому утримувався до передостаннього кола. Перед заключним колом Іллю обійшли два суперники, але перед самим фінішем він виборов шосте місце. Йому бракувало лише 0,360 секунди, щоб дістатися топ-5.

У своїй розмові з Motorsport.com у неділю ввечері український гонщик визнав, що зі самого старту гонку очікував на щось неприємне, бо гонщики їхали дуже небезпечно.

«Гонка дуже була незрозумілою до червоного прапора, - сказав він. - Хлопці їхали ніби в останній раз, без планів на наступне коло. Мене це лякало, і я розумів, що щось може статися, очікував на якісь події. Тільки-но я про це подумав, так одразу ж побачив червоний прапор і все зрозумів...»

«Намагатимуся наблизитися до лідерів»

Михальчик сказав, що після рестарту його темп став набагато кращим, але утриматись у топ-5 завадили проблеми з переднім колесом.

«Після рестарту я зловив гарний темп, - продовжив гонщик, - із 10-го місця за три кола доїхав до 5-го, маючи при цьому темп лідера.

Але потім у мене почалися серйозні проблеми з переднім колесом, я втрачав його майже у кожному повороті. Я зрозумів, що потрібно просто доїхати і тому різко скинув темп. Через це на останньому колі мене обійшли два гонщики.

Я дочекався останнього повороту і в кінці спробував атакувати одразу обох. У мене вийшло випередити тільки одного, і до фінішу я дістався шостим, що дозволило мені додати трохи більше очок у скарбничку».

Після фінішу восьмим на першому етапі в Арагоні та шостим в Ассені Ілля посідає шосту позицію в турнірній таблиці з 18-ма очками. Від топ-5 його відділяють 3 бали.

Ілля залишився задоволеним результатами на трасі, яку він знає давно, але на якій не любить змагатися. Він вважає підсумки вікенду гарними і намагатиметься ставати ще кращим із кожною гонкою.

«Ця гонка проходила на трасі, яка є однією з моїх найбільше неулюблених... Я радий цьому, радий отриманим результатам і радий тому, що ми зробили значний прогрес із мотоциклом після першого етапу і здобули важливих очок.

Але ми не будемо на цьому зупинятися. Ми йдемо далі і будемо намагатись ще більше наблизитися до лідерів», - підсумував Михальчик.

Наступний етап проходитиме через два тижні, з 12 по 14 травня в Італії на трасі Імола.