WSBK, Ассен: одесит Калінін налаштований боротися за поул

Автор: Марія Галата
21 квіт. 2018 р., 07:05

За підсумками першого дня другого етапу чемпіонату світу Микита Калінін став десятим. Це дозволило йому одразу пройти до другого Суперпоулу, де він буде боротись за перші місця на старті.

Микита Калінін, GP Project

Минулого тижня у Микити Калініна розпочався сезон на чемпіонаті світового Супербайку. Одесит залишився у класі Суперспорт-300, але пересів з Yamaha на Kawasaki. З новою командою «GP Project» та новим мотоциклом він майже одразу показав гарні результати.

У Микити не було тестів перед стартом сезону, тому перші практики на Арагоні були не дуже вдалими. На першому вікенді року він був поза топ-10 і кваліфікувався 15-м. Проте, це не завадило йому відмінно проїхати гонку, протягом якої він навіть був першим. Фінішував українець четвертим, поступившись подіумом на останньому колі у жорсткій боротьбі.

Другий етап чемпіонату проходить цього тижня в Ассені. У п’ятницю пройшли перші дві практики, та цього разу Калінін одразу був серед перших.

На ранішньому тренуванні він став п’ятим із 1.51,988, хоча протягом сесії піднімався на третє місце. Він став останнім, хто перетнув вранці межу 1.52. Лідеру першої практики Коену Меллфелсу (KTM Fortron Junior Team) одесит поступився 0,916 секунди.

У другій практиці він не зміг поліпшити свій результат і посів дев’яте місце з 1.52,050. Переможець другої практики та найкращий гонщик дня Скотт Дероу (Motoport Kawasaki) був на 1,163 секунди швидшим.

В таблиці з узагальненими результатами двох практик завдяки кращому часу FP1 Калінін посів десяте місце – останнє, яке дозволить йому почати боротьбу за місце на стартовій решітці одразу з другого Суперпоулу.

Наприкінці дня український гонщик розповів про свої тренування в Ассені. Попри не дуже гарні погодні умови йому вдалося досягти поставлених цілей і завершити день у першій десятці, що дозволило пройти одразу до другого Суперпоулу.

«Почну з погоди. Попри погані пронози, які передвіщали дощі, погода буда гарною і сонячною. Було тепло, але у другій практиці піднявся дуже сильний вітер. Іноді пориви вітру були такими сильними, що було важко проходити повороти.

Для себе на початковий день ми поставили кілька задач. По-перше, мені потрібно було згадати трасу, але намагатись одразу отримати гарний темп. Другим завданням було утриматись у топ-10, щоб пройти у другий Суперпоул.

На першій практиці я поїздив за швидкими місцевими гонщиками з Нідерландів. Мені вдалося отримати граний час і посісти п’яту позицію.

У другому тренуванні мені були невеликі труднощі через вітер. Ми змінили налаштування, які виявились кращими. Кілька разів я опинявся на трасі у великій групі гонщиків, в який через трафік не зміг поліпшити час свого кола першого тренування.

Також у мене були невеликі проблеми зі зчепленням, яке під кінець дня трохи «пригоріло». Насправді, у кількох Kawasaki виниклі схожі проблеми зі зчепленням. Мій товариш по команді через це навіть пропустив другу практику», - пояснив Микита.

У класі «трьохсоток» в Ассені змагатимуться 39 гонщиків. У другому Суперпоулі за місця на перших рядах стартової решітки будуть боротися лише 12 найшвидших спортсменів. Отже, суперників буде набагато менше, тому Калінін сподівається отримати гарний результат і показати свій справжній потенціал, і, якщо вдасться виграти першу поул-позицію на чемпіонаті світу.

«За підсумками дня я опинився на десятій позиції. Готуюсь до суботи, буду одразу боротися у другому Суперпоулі. Там не буде трафіку, і будуть лише швидкі гонщики.

Хочу поборотись за місце у топ-5, але мрію стати найкращим і вперше виграти кваліфікацію», - завершив він.

Кваліфікація класу Суперспорт-300 другого етапу сезону в Ассені розпочнеться для одесита о 12:55 за Києвом.