WSBK, Брно: Рей виграв суботню гонку і побив рекорд кількості перемог у чемпіонаті

Автор: Марія Галата
10 черв. 2018 р., 07:13

Джонатан Рей здобув у Брно 60-ту перемогу у кар'єрі у світовому Супербайку – це найбільша кількість виграних гонок за всі часи існування чемпіонату світу.

Джонатан Рей, Kawasaki Racing
Джонатан Рей, Kawasaki Racing, святкує 6-ту перемогу WSBK
Старт гонки
Том Сайкс,Джонатан Рей, Kawasaki Racing
Том Сайкс, Kawasaki Racing, Алекс Лоус, Pata Yamaha
Марко Меландрі, Aruba.it Racing-Ducati SBK Team, Джонатан Рей, Том Сайкс, Kawasaki Racing

На початку Рей випередив товариша по команді Тома Сайкса (обидва Kawasaki Racing Team WorldSBK), але їхню боротьбу перевали червоні прапори. На четвертому колі гонку зупинили після аварії Хорді Торреса (MV Agusta Reparto Corse) та Мікаеля Рубена Рінальді (Aruba.it Racing – Junior Team), під час якої був пошкоджений повітряний захисний бар’єр.

Протягом майже 20 хвилин бар’єр відновлювали, але старт був скасований ще раз через технічну несправністю стартових ліхтарів.

Після рестарту заїзду, дистанцію якого скоротили до 16 кіл, Сайкс утримався на першій позиції, але Рей переслідував товариша по команді та очолив гонку через кілька поворотів наприкінці початкового кола.

На першому місці Рей одразу віддалився від пелетону. Чинний чемпіон фінішував із перевагою більш ніж п’ять секунд і здобув 60-ту перемогу за свою кар’єру, чим перевершив попереднє досягнення, встановлене чотириразовим чемпіоном Супербайку Карла Фогарті у 1999 році.

На початку Сайкс був другим, але після трьох кіл на початку четвертого гонщик Kawasaki був змушений поступитися нею Марко Меландрі (Aruba.it Racing – Ducati). Після цього британцю довелось захищатись від атак обох гонщиків Pata Yamaha Official WorldSBK Team Алекса Лоуса та Міхаел ван дер Марка, боротьба з якими тривала майже до фінішу. Лише на заключному колі Сайксу вдалось відірватись від переслідувачів та здобути останнє третє місце на подіумі.

Ван дер Марк випередив товариша по команді перед фінішем і завершив гонку четвертим. Лоус став п’ятим.

Відмінну боротьбу за шосту позицію показав Юджин Лаверті (Milwaukee Aprilia), в якій перевершив свого товариша по команді Лоренцо Савадорі. Останній на фінальних колах зумів випередити Чаза Девіса (Aruba.it Racing – Ducati), який завершив гонку сьомим.

Леон Кам’єр (Red Bull Honda World Superbike Team) посів дев’яте місце, десятим став Топрак Разгатліоглу (Kawasaki Puccetti Racing).

Після першої гонки у Брно Рей збільшив свою перевагу над Девісом на другому місці до 81 очка. Гонщик Ducati у свою чергу на 10 очок випереджає третього у загальному заліку Сайкса.