WSBK, Бурірам: Баутіста переграв Рея у першій гонці вікенду

16 бер. 2019 р., 10:07

Альваро Баутіста виграв суботню гонку WSBK у Таїланді - зі значною перевагою він переміг Джонатана Рея, який був лідером на початку заїзду.

Джонатан Рей (Kawasaki) очолив гонку у другому повороті першого кола. Альваро Баутіста, котрий був на поул-позиції, тримався поруч на другому місці.

На другому колі Баутіста випередив Рея, але утриматись на першій позиції іспанцю не вдалось – Рей обійшов суперника на Ducati. Останній намагався відновитись, але помилився та ледь не впав.

Очоливши пелотон, Рей почав відриватись. На п’ятому колі він був на секунду попереду Баутісти. Решта гонщиків на чолі з Алексом Лоусом на третій позиції були позаду двох лідерів більш ніж на три секунди.

Гонщику Ducati вдалось наблизитись на відстань атаки до Рея на сьомому колі. У середині восьмого Баутіста був попереду.

Протягом наступного кола Баутіста збільшив перевагу над Реєм до майже секунду. Через кілька кіл гонщик Kawasaki спробував наздогнати лідера. Він скоротив розрив до половини секунди, але поступився та дозволив Баутісті відірватись.

Новачок світового Супербайку Баутіста виграв четверту гонку сезону-2019. Він більш ніж на вісім секунд випередив чинного чемпіона WSBK. Крім того, гонщик Ducati протягом гонки оновив попередній рекорд кола у гонці, який встановив у 2018 році Рей, до 1.32,724.

Відмінну гонку проїхали пілоти Yamaha.

Алекс Лоус утримав третю позицію на старті, Міхаел ван дер Марк дуже швидко став четвертим, відновивши шість позицій на перших колах. Боротьба між ними загострилась наприкінці заїзду. Лоус залишався попереду весь час, фінішував він також третім, на півсекунди попереду товариша по команді.

Жорстка боротьба за п’яте місце тривала протягом майже всієї гонки. Леон Хеслем (Kawasaki) втратив на старті пару позиції. Він опускався до шостої позиції, але з середини гонки боровся з Марко Меландрі (GRT Yamaha) за п’яте місце. Вони кілька разів обмінювались позиціями. П’ятим фініш перетнув Хеслем, на 0,127 секунди раніше Меландрі. Італієць з шостим місцем став найкращим приватним гонщиком.

Шостим гонку завершив Сандро Кортезе (GRT Yamaha), поступившись більш досвідченим суперникам.

Том Сайкс на перших колах боровся за четверте місце з Міхаелем ван дер Марком на перших колах, але вже на четвертому він почав сповільнюватись та пропускати суперників. Фінішував гонщик BMW дев’ятим, позаду Мікаель Рубен Рінальді (Ducati).

Останнє місце у топ-10 виборов Топрак Разгатліоглу (Kawasaki), котрий посупився переможцю 32 секунди.

Чаз Девіс впав на дев’ятому колі, коли був восьмий. Він повернувся на трасу та продовжив заїзд. Йому вдалось обійти двох суперників та фінішувати 15-м, майже через хвилину після переможця – свого товариша по команді.

Два гонщики не завершили гонку.

Юджин Лаверті (Ducati) зазнав аварії на третьому колі, коли був десятим. Рюїті Кійонарі (Honda) також впав і зійшов, але на дев’ятому колі.

Вікенд продовжиться завтра. У неділю 17 березня пройдуть дві гонки – Суперпоул на десять кіл та друга на 20.