WSBK, Донінгтон: два Kawasaki програли гонку Ван дер Марку на Yamaha

Автор: Марія Галата
26 трав. 2018 р., 13:24

Гонщик Yamaha Міхаел ван дер Марк переграв обох пілотів Kawasaki та здобув першу перемогу у світовому Супербайку. Другим фінішував Джонатан Рей, третім Том Сайкс.

Тому Сайксу вдалось утримати перевагу зі старту з поул позиції та залишатись першим лише на перших поворотах початкового кола. Після кількох атак лідером гонки став Джонатан Рей.

На одному з наступних кіл Сайкс обійшов Рея. Попри те, що Сакс майже одразу втратив першість через помилку, йому вдалось повернутись на позицію лідера на наступному колі.

Позаду них на третій і четвертій позиції із старту були два гонщики Pata Yamaha Official WorldSBK Team -  Міхаел ван ден Марк був попереду Алекса Лоуса. Через кілька кіл ван ден Марк наблизився до пари лідерів. Кілька разів гонщик Yamaha атакував Рея, який був другим, і після кількох обмінів позиціями на 13-му колі випередив чинного чемпіона.

Наприкінці 14-го кола ван ден Марк обігнав Сайкса та очолив гонку. Він почав віддалятись від пари Kawasaki, між якими розв’язалась боротьба за друге місце. Сайкс відмовився від атак під кінець гонки. Рей наздогнав ван ден Марка та намагався випередити лідера.

Суботню гонку виграв ван дер Марк. З першою перемогою у світовому Супербайку він здобув для Yamaha першу перемогу із 2011 року.

Гонщики Kawasaki посіли друге та третє місця на подіумі - Рей друге, Сайкс третє. Четвертим фінішував Алекс Лоус, майже на сім секунд після переможця, свого товариша по команді.

Протягом усіх 23 кіл на п’ятій і шостій позиції їхали два пілоти Milwaukee Aprilia Лоренсо Савадорі та Юджин Лаверті. Савадорі атакував Лоуса, але так і не зміг випередити британця і фінішував п’ятим. Лаверті поступово сповільнився і завершив гонку шостим на шість секунди позаду свого товариша по команді.

Сьомим зі старту до фінішу був Лоріс Баз (GULF ALTHEA BMW Racing Team), а от боротьба за восьме місце тривала до фінішу.

Леон Хеслем і Топрак Разгатліоглу (обидва із Kawasaki Puccetti Racing) у другій половині гонки постійно обмінювались позиціями, але на одному з останніх поворотів перед фінішем Разгатліоглу впав. Проте Хеслем завершив гонку дев’ятим, поступившись Чазу Девісу (Aruba.it Racing – Ducati), який під час зіткнення обійшов одразу трьох суперників, хоча перед цим усю дистанцію був десятим.

Разгатліоглу посів 21-е місце попереду ще одного гонщика Ducati Марко Меландрі, який був 11-м, але також впав на останніх колах.

Друга гонка стартуватиме у неділю о 15:00 за київським часом. З першої позиції її почне Алекс Лоус.