WSBK, Ель Віллікум: з перемогою Рея у першій гонці Kawasaki виграв Кубок конструкторів

Автор: Марія Галата
13 жовт. 2018 р., 19:59

Джонатан Рей виграв першу гонку аргентинського вікенду, в якому був лідером із перших секунд до фінішу. Другим фінішував Марко Меландрі, третім став Топрак Разгатліоглу, котрий здобув свій перший подіум WSBK.

На старті Джонатан Рей випередив володаря поулу Марко Меландрі та очолив пелотон з перших секунд. Його перевага зростала з кожним колом. Після п’яти кіл він відірвався від Меландрі на дві секунди. Гонщик Ducati намагався наздогнати лідера та також відїхав на значну дистанцію від решти гонщиків.

Том Сайкс був на початку третім, а от Алексу Лоусу довелось поступитись четвертою позицією вже на перших колах Юджину Лавреті. Останній, опинившись позаду Сайкса, одразу почав атакувати. Кілька разів вони обмінялись позиціями, поки на п’ятому колі гонщик Aprilia остаточно не випередив суперника на Kawasaki.

Зі старту жорстка боротьба тривала за п’яту позицію. Лоуса наздогнали Чаз Девіс, Топрак Разгатліоглу та Хав’єр Форес. Лідер у цій четвірці визначився лише ближче до середини заїзду - ним став Разгатліоглу, позаду нього був Девіс. Ці два гонщики помітно прискорились у середині гонки та почали атакувати Сайкса, який не припиняв спроб випередити Лаверті на третій позиції.

Під час однієї з атак, опинившись попереду Разгатліоглу, Девіс помилився і впав. Одразу після цього турецький гонщик обійшов двох суперників попереду і став третім. Лаверті вдалось повернутись на третю позицію лише на нетривалий час, через пару кіл відстань між ним та Разгатліоглу почала збільшуватись.

Переможцем першої гонки вікенду в Аргентині став Рей, котрий проїхав усі 21 кола наодинці. Другим фінішував Меландрі, котрому також не довелось боротись за свою позицію – він не зміг наздогнати лідера, але між ним та рештою гонщиків було понад п’ять секунд протягом майже всієї гонки.

Разгатліоглу отримав картатий прапор третім та здобув свій перший подіум світового Супербайку.

За п’ять кіл до фінішу Форес обійшов Сайкса, а на передостанньому колі йому поступився також Лаверті. Форесу не вистачило часу, щоб поборотись за третє місце, у підсумку він став четвертим.

П’ятим завершив гонку Лаверті, шостим Сайкс. Сьоме місце посів Лоус, восьме Міхаел ван ден Марк. Дев’ятим фінішував Лоріс Баз, а останнім у топ-10 став Леон Кам’єр.

Під час заїзду стались ще дів аварії. Для місцевого гонщика Леандро Меркадо гонка закінчилась аварією на четвертому колі. Через два кола впав Якоб Ганьє. За шість кіл до фінішу через механічні проблеми зійшов Лоренцо Савадорі.

Рея здобув титул минулого сезону. Його перемога у першій гонці в Аргентині дозволила Kawasaki достроково виграти Кубок конструкторів сезону-2018.

Проте боротьба за звання віце-чемпіона триває. Друге місце турнірної таблиці посідає Чаз Девіс із 335 балами. Третій Міхаел ван ден Марк із 317 очками. Невеликі шанси поборотись за срібло залишились у Тома Сайкса (четверте місце, 283 бали) та у Марко Меландрі ( п’яте місце, 270 очок).