WSBK, Філіп-Айленд: Баутіста виграв дебютну гонку з перевагою 15 секунд

23 лют. 2019 р., 08:45

Гонщик Ducati Альваро Баутіста блискуче виграв першу гонку сезону 2019 року на Філліп-Айленді, залишивши позаду чинного чемпіона світового Супербайку Джонатана Рея.

Баутіста відмінно дебютував у WSBK після дев'яти років у MotoGP – на новому Panigale V4 R він став лідером на першому колі та фінішував на 14.983 секунди попереду решти суперників.

Попри найкращі результати на передсезонних тестах та найкращий результат першого дня вікенду у кваліфікації Баутіста поступився двом заводським пілотам Kawasaki Джонатану Рею та Леону Хеслему.

Але колишній гонщик MotoGP одразу після старту обійшов Хеслема та одразу почав атакувати володаря поулу Рея, якого обійшов у третьому повороті та очолив пелотон.

Спочатку Рей тримався позаду лідера на Ducati, але на другому колі чинного чемпіона обійшов Хеслем. Рею вдалось повернутись на другу позицію через кілька поворотів, але на той момент Баутіста вже був попереду зі значним відривом.

Коли на четвертому повороті Хеслем знову обігнав Рея, Баутіста був на три секунди попереду. Рей повернувся на друге місце у першому повороті 11-го кола, проте тоді перевага Баутісти збільшилась вже до восьми секунд.

В середині гонки Хеслем знову обійшов Рея, аде вже у наступному колі зазнав аварії та вибув із боротьби за подіум.

Проте Рей не довго залишався наодинці позаду лідера, який був далеко попереду. Йому довелось захищатись від атак заводського пілота Yamaha Алекса Лоуса.

Рею вдалось відстояти другу позицію, на якій він фінішував, а от Лоус втратив третє місце на заключному колі, поступившись Марко Меландрі (GRT Yamaha).

Ще один гонщик Yamaha Міхале ван дер Марк посів останнє місце у топ-5.

Гонщик Puccetti Kawasaki Топрак Разгатліоглу відмінно стартував у першій гонці року – попри старт із 14-го місця після трьох кіл він був четвертий. Він сповільнився у другій половині гонки, яку закінчив шостим, попереду гонщика BMW Тома Сайкса.

Восьмим став товариш Меландрі по команді чемпіон Суперспорту Сандро Кортезе.

Дев’яте місце посів Мікаель Рубен Рінальді (Barni Ducati).

Товариш Баутісти по команді Чаз Девіс, провідний пілот Ducati протягом останніх кількох років, відновив шість позицій у гонці, яку завершив останнім у першій десятці.

Хеслем повернувся на трасу після падіння та завершив заїзд 15-м, на останньому місці в очковій зоні, попереду пілота Рюїті Кійонарі.

Другий пілот Honda Леон Кам’єр зійшов - він зазнав аварії на початку гонки, коли їхав у топ-10.