WSBK, Філіп-Айленд: Баутіста здобув третю поспіль перемогу за вікенд

24 лют. 2019 р., 08:16

Гонщик Ducati Альваро Баутіста виграв три гонки з трьох можливих під час свого дебютного вікенду на світовому Супербайку на Філліп-Айленді.

Баутіста, котрий приєднався до WSBK після дев'яти сезонів у MotoGP, виграв заключну гонку першого вікенду сезону, майже не залишаючи позицію лідера зі старту протягом усіх 22 кіл.

Чинний чемпіон світу Джонатан Рей поступився Баутісті у неділю вранці у спринтерській гонці Суперпоул із десяти кіл, а у наступній заключній гонці вікенду гонщик Kawasaki також не зміг протистояти новачку серії.

Рей намагався атакувати на перших колах, але після кількох обмінів позиціями Баутіста очолив пелотон та почав відриватись. Втративши лідерство, Рею майже одразу довелось поступитись також товаришу по команді Леону Хеслему.

Хеслем не зміг наздогнати лідера Баутісту, чия перевага збільшувалась із кожним колом. Проте чинному чемпіону світового Суперспорту вдавалось утримувати Рея на значній відстані у першій половині гонки. Лише на 15-му колі Рей наблизився та почав атакувати.

Протягом наступних кіл пара Kawasaki кілька разів обмінялась місцями, поки врешті-решт Рей не опинився попереду на передостанньому колі та не отримав перевагу після помилки Хеслема внаслідок невдалої атаки.

Баутіста фінішував першим із перевагою у 12 секунд.

Рей втретє за вікенд фінішував другим, вперше з середини 2017 року залишившись без жодної перемоги за етап. Хеслем став третім, піднявшись на другий подіум протягом вікенду.

Гонщики Yamaha не змогли наблизитись до трійки лідерів, хоча переслідували пілотів Kawasaki більшу частину гонки.

Четвертим став Міхаел ван дер Марк, п’ятим Алекс Лоус. Останньому вдалось на останніх колах обігнати ще одного пілота Yamaha Марко Меландрі (GRT Yamaha), який завершив гонку шостим.

Товариш Баутісти по команді Ducati Чаз Девіс знову був на старті 16-м. протягом заїзду йому вдалось дістатись сьомого місця – найкращий результат важкого першого вікенду на новому мотоциклі Panigale V4 R.

Восьме місце посів Сандро Кортезе (GRT Yamaha), Юджин Лаверті (GoEleven Ducati) з незначною перевагою завершив гонку дев’ятим попереду Леона Кам’єра (Honda), останнього у топ-10.

Після першого етапу сезону у чемпіонаті лідирує Баутіста – він на 13 очок випереджає чинного чемпіона світу Рея. Наступний вікенд відбудеться у Таїланді з 13 по 17 березня.