WSBK, Імола: Калінін завершив перший день у топ-6

Автор: Марія Галата , редактор
12 трав. 2018 р., 08:46

Перший день на італійській трасі Микита Калінін закінчив у топ-6. Попри технічну проблему йому пощастило відновити сесію і пройти одразу до другого Суперпоулу.

Минулого року в Імолі Калінін здобув свій перший і поки що єдиний подіум на чемпіонаті світу. Цього року він продовжує змагатись у класі Суперспорт-300, хоча змінив свою Yamaha на Kawasaki.

Після двох минулих етапів він посідає шосте місце у турнірній таблиці. Одесит вважає, що поки рано казати про кінець сезону, але його найближчі плани - боротися за місця у топ-5.

«Якщо казати про чемпіонат, то реальними задачами для себе бачу утриматись у топ-5. В ідеалі посісти місце у трійці найкращих, ну і звісна річ, хотілося б стати переможцем, але поки про це дуже рано говорити. Цього сезону більше працюю головою, намагаюсь робити менше помилок та менше падати.

Цього року відсіялась велика кількість другорядних гонщиків, до чемпіонату прийшли багато сильних хлопців. Боротися стало важче, але змагатися у сильнішому чемпіонаті приємніше.

Про головних суперників важко говорити, але напевно буду боротися з п’ятіркою або сімкою пілотів, які зараз знаходяться поруч зі мною у турнірній таблиці».

Микита дуже задоволений новим мотоциклом, хоча відзначив, що зміни технічного регламенту на минулому вікенді все-таки зменшили його потужність.

«Kawasaki - дуже гарний мотоцикл. Дуже подобається посадка, його потужність і загалом він відчувається трохи іншим. Навіть на фотографіях він більш схожий на «шестисотку», ніж на байк із двигуном 300 або 400 куб.см.

У стоковій комплектації Kawasaki дуже сильно відрізняється від Yamaha, але після внесення змін у регламент вона стала майже не помітною».

Перед початком етапу одесит розповів про стратегію на італійський етап.

«Спочатку потрібно буде згадати трасу, спробую зробити кілька швидких кіл на першій сесії. На кваліфікації, думаю, зможу їхати одразу у другому Суперпоулі. З якої позиції стартувати – не так вже й важливо, але хотілося б бути поблизу першої трійки. у гонці, зрозуміла річ, сподіваюсь на подіум».

Микита Калінін, GP Project

За розкладом вікенду, у п’ятницю у класі Суперсопрт-300 проходять дві практики. Кваліфікаційні заїзди відбуваються у суботу, а гонка у неділю. Місця у другому Суперпоулі одразу отримують десять найкращих гонщиків за підсумками двох практик.

З перших кіл початкового тренування у п'ятницю Калінін дістався дев’ятої позиції. Попри те, що одесит поліпшив свій час на кілька сотих секунди, він опустився поза топ-20. Наприкінці тренування він проїхав коло за 2.09,643. З цим часом він піднявся на сьому позицію, але протягом останніх хвилин його випередили два суперники – у підсумку він закінчив першу практику дев’ятим, на 1,53 секунди позаду Анни Карраско (DS Junior Team), яка стала найшвидшою у FP1 з 2.08,113. Від п’ятої позиції одесита відділили менше ніж 0,25 секунди.

На початку другої практики результати Микити були повільнішими за найкращий час попередньої сесії – біля 2.11. Після десяти хвилин заїзду через технічні проблеми він був змушений зупинитись на трасі. Щоб повернутись у бокси, йому потрібен був евакуатор. За щасливим для українського спортсмена збігом обставин через кілька хвилин після його зупинки практику зупинили червоним прапором через падіння одного з гонщиків. Заїзд відновили через майже десять хвилин. Цього вистачило, що привезти мотоциклу бокси та полагодити його.

Вирішальним для Калініна стало заключне коло. Він завершував його одним із останніх. На вільній трасі Микита отримав час 2.08,884, з яким посів шосте місце. Другу практику знову виграла Карраско з 2.07,941. Щільність результатів поза топ-3 була дуже великою. Борі Санчесу, який став третім, Калінін поступився дві десяті секунди. Щоб стати четвертим одеситу не вистачило 0,04 секунди.

Боротьбу за місце на стартовій решітці Микита почне з другого Суперпоулу, де намагатиметься вибороти місце на першій лінії.

«Сьогодні ми гарно попрацювали, - сказав Нік у п’ятницю ввечері. - У першій практиці я посів дев’яту позицію. Я не намагався проїхати якомога швидке коло, а просто вивчав трасу та хотів зрозуміти межу.

У другому тренуванні я спробував їхати швидко одразу, але на другому колі на моєму мотоциклі злетів ланцюг. Я чекав на закінчення сесії та думав, що мене вже нічого не врятує. Але мені пощастило, бо сесію зупинили червоним прапором через падіння одного з гонщиків.

Я завантажив мотоцикл в автобус і попросив його їхати швидше. Поки міняли ланцюг, сесію відновили.

У мене залишався час на три кола. На першому колі я просто прогрівав гуму, на другому шукав темп і на третьому я показав свій найкращий час, з яким посів шосте місце.

Я дуже задоволений таким збігом обставин. У суботу стартую одразу з другого Суперпоулу. Попри будь-яку погоду, будемо працювати на повну», - завершив одесит.

На суботу синоптики обіцяють мінливі дощі. Другий Суперпоул Калініна почнеться о 15:25 за київським часом.