WSBK, Імола: Девіс і Рей закінчили день з однаковим часом

Автор: Марія Галата
11 трав. 2018 р., 17:21

Джонатан Рей і Чаз Девіс завершили день з однаковим результатом. Гонщик Kawasaki лідирував протягом трьох практик п’ятниці, але у підсумку став другим, програвши супернику на Ducati, в якого друге найшвидше коло було на 0,001 секунди кращим.

Найшвидшим гонщиком першого дня став Чаз Девіс (Aruba.it Racing - Ducati). Він проїхав найбільше за інших кіл – 51, і його останнє коло 1.46,686, яке він закінчив під картатим прапором, було таким самим, як і у Джонатана Рея (Kawasaki Racing Team WorldSBK). Чинний чемпіон очолював протокол із таким самим результатом до останніх хвилин, але офіційно перше місце посів Девіс завдяки своєму другому найшвидшому колу 1.46,737, яке було на 0,001 секунди кращим, ніж у Рея.

Лише їм двом вдалося подолати межу 1.47. Найближчим до них став Марко Меландрі (Aruba.it Racing - Ducati) з колом, на 0,44 секунди гіршим.

Рей домінував протягом п'ятниці. Він встановив найшвидший час із самого старту початкової практики та залишався першим протягом практично всієї сесії. Лише за дві хвилини до кінця першого тренування на нетривалий час його випередив Чаз Девіс, але Рей повернувся на позицію лідера з колом 1.46,951, на 0,3 секунди кращим.

У другому тренуванні Рей був найшвидшим із самого початку і до кінця, хоча його результат був гіршим за ранішній на дві десяті – 1.47,038.

А от ситуація позаду нього вдень змінилась. На другу позицію піднявся Меландрі, у той час як Девіс опустився на п’яту. Італійця випередили Том Сайкс (Kawasaki Racing Team WorldSBK) -  він вранці був п’ятим, та Лоренсо Савадорі (Milwaukee Aprilia), який поліпшив час кола майже на дві секунди та піднявся із 13-го до четвертого місця.

На заключному тренуванні Меланді не зміг поліпшити темп, як лідери. Його час залишився майже таким самим, як і у першій половині дня, але він виявився найшвидшим серед решти гонщиків. Савадорі також утримався у топ-5 – він став четвертим, на 0,71 секунди повільнішим за переможців.

Міхаел ван дер Марк (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) був уранці шостим, вдень він опустився поза топ-10, але ввечері зміг вибороти п’яту позицію, на 0,065 секунди позаду Савадорі.

Усі гонщики топ-5 найкращий час встановили в останній сесії. Місця у другому Суперпоулі завдяки результатам другої практики посіли два гонщики. Том Сайкс (Kawasaki Racing Team WorldSBK) з колом, яке у FP2 було четвертим за темпом, став шостим в узагальненій таблиці за результатами трьох практик. Хорді Торрес (MV Agusta Reparto Corse) утримався на дев’ятому місці з колом, яке вдень було сьомим.

В усіх трьох практиках Хав’єр Форес (Barni Racing Team) був найкращим незалежним гонщиком. Його темп тримався біля 1.47,6, за підсумками дня з 1.47,529 він посів шосте місце.

Восьма позиція залишилась за Леоном Хаслемом (Kawasaki Puccetti Racing), який став швидшим за Торреса на 0,009 секунди. Останнім до другого Суперпоулу пройшов Мікаель Рінальді (Aruba.it Racing - Junior Team).

Юджин Лаверті (Milwaukee Aprilia) посів 11-те місце і став останнім, хто закінчив день у межах секунди позаду найкращих.

Аварій у перший день зазнали Алекс Лоус (Pata Yamaha Official WorldSBK Team), Леон Кам’єр (Red Bull Honda World Superbike Team), Якоб Ганіє (Red Bull Honda World Superbike Team) та Патрік Якобсен (TripleM Honda World Superbike Team), Леандро Меркадо (Orelac Racing VerdNatura) впав двічі – у другому та третьому тренуванні.

Кам’єр пропустив етап в Ассені після аварії в Арагоні, під час якої зламав ребра. Напередодні вікенду в Імолі його визнали гідним, але після падіння вранці та імітації гонки вдень у FP2 він відчув, що не зможе закінчити вікенд, і відмовився від подальших заїздів. У третій практиці та протягом наступних двох днів його замінятиме переможець британського Супербайку Джейсон О’Хеллоран.