WSBK Лосейл: Рей здобув останній поул сезону

Сьогодні ввечері може вирішитися доля чемпіонського титулу світового Супербайку на трасі Лосейл в Катарі. Лідер чемпіонату стартуватиме із поул-позиції попереду Нікі Хейдена та Чаза Девіса. Том Сайкс лише п’ятий.

Боротьба за місця на стартовій решітці починалася із першого Суперпоулу.

Міхаєл ван дер Марк (Honda World Superbike Team) та Давіде Джуліано (Aruba.it Racing - Ducati) лідирували по закінченню першої половини сесії із колами 1:58.021 та 1:58. 231 відповідно. Остання спроба нідерландця 1:57.660, із якою він став переможцем першого Суперпоула, стала найкращим результатом вікенду.

Леон Хеслем (Pedercini Racing - Kawasaki), який повертається до світового Супербайку наступного року і виступає на фінальному етапі скориставшись «вайлдкард», завершив першу кваліфікаційну сесію шостим, поступившись трохи більше секунди лідеру. Не дивлячись на не дуже переконливих результати тренувань та кваліфікації, від нього можна очікувати на боротьбу у гонках.

Другий Суперпоул

Із самого початку гонщики робили швидкі кола, які були за межами 1 хв.58 с, одразу встановив таким чином дуже високу планку у боротьбі за поул-позицію.

Після першого кола найкращим був Жорді Торрес (Althea BMW Racing Team) із 1:57.697. На п’ятій хвилині його на 0,081 с випередив Том Сайкс (Kawasaki Racing Team), але із наступним колом і часом 1:57.610 лідером став Джонатан Рей (Kawasaki Racing Team), який зменшив краще коло вікенду Міхаєля ван дер Марка, котре гонщик зробив у першій частині Суперпоула.

Але справжня боротьба відбувалася на заключних хвилинах після піт-стопу. Майже останнім вже після картатого прапору старт-фінішну пряму перетнув Джонатан Рей, результат якого 1:56.356 дозволив північному ірландцю здобути останній у сезоні поул.

Із першого ряду поруч із лідером чемпіонату стартуватимуть Нікі Хейден (Honda World Superbike Team) та Чаз Девіс (Aruba.it Racing - Ducati), які поступилися гонщику Kawasaki 0,205 с та 0,246 с відповідно.

Четвертим починатиме гонки Сільвен Гвінтолі (Pata Yamaha Official WorldSBK Team), який був повільніший майже на пів секунди від Рея. Том Сайкс став п’ятим попереду Алекса Лоуса (Pata Yamaha Official WorldSBK Team).

Хавьєру Форесу (Barni Racing Team - Ducati) бракувало 0,004 с, щоб дістатися шостого місця і другої лінії на стартовій решітці. Поруч із ним стартуватимуть Лоренцо Савадорі (IodaRacing Team - Aprilia) та Міхаєл ван дер Марк (Honda World Superbike Team).

Доля титулу, ймовірно, буде вирішена сьогодні, адже для перемоги Джонатану Рею треба отримати на два очки більше за товариша по команді Тома Сайкса. А от боротьба за друге місце триватиме до останнього. Девіс після літньої перерви виграв п’ять із шістьох гонок, здобувши два дубля у Маньї-Кур та Хересі. Британець буде боротися за срібло у чемпіонаті, задля якого йому треба подолати відставання у 19 очок від Тома Сайкса.