WSBK, Мізано: Калінін виборов у кваліфікації місце на третьому ряді

Автор: Марія Галата
7 лип. 2018 р., 11:20

Через дощ у п’ятницю Микита Калінін, який змагається цього року у класі Суперспорт-300, не зміг вибороти місце у топ-10. Проте, одесит виграв першу кваліфікацію, а у другому Суперпоулі він посів дев’яте місце.

Микита Калінін, GP Project

Етап у Мізано – останній перед літньою перервою у світовому Супербайку. За підсумками п’яти етапів Микита Калінін посідає десяте місце у турнірній таблиці свого класу. Через травму, яку отримав в аварії на фініші гонки в Імолі він пропустив етап у Сільверстоуні. Одесит встиг відновитись і у минулій гонці посів шосте місце.

Цей вікенд проходить у Мізано, де минулого року Калінін після старту з 13-го місця завершив гонку восьмим.

За розкладом чемпіонату у п’ятницю пройшли дві практики класу Суперспорт-300. Зранку умови були гарними – було сухо і тепло, а от ввечері пішла злива. Через погані умови на трасу виїхала лише половина гонщиків.

У ранішньому тренуванні Калінін більшу частину був у першій десятці, але на останніх спробах гонщики прискорились. Микита не зміг поліпшити свій результат та посів у підсумку 15-те місце.

Ввечері одесит виїхав на трасу попри погані погодні умови, але йому не вдалось зменшити час швидкого кола першої практики.

Найкращим гонщиком дня став Галан Ендра Пратама з 1.51,217. Одесит із 1.52,416 поступився йому 1,199 секунди. Щоб пройти одразу до другого Суперпоулу Калініну бракувало 0,403 секунди.

Суботня кваліфікація

Боротьбу за місце на стартовій решітці українському гонщику довелось починати з першого Суперпоулу.

Першу кваліфікаційну сесію Калінін почав впевнено з гарним темпом. Боротися за позицію на старті довелось у щільній групі гонщиків, кожен із яких намагався скористатись сліп-стрімом суперника.

Після пари розігрівочних кіл він очолив протокол із 1.51,092. Його результат не зміг перевершити жоден із суперників. Калінін разом із Міка Пересом, який був на 0,398 секунди повільнішим за одесита, продовжили боротьбу у другому Суперпоулі.

Лідерам першої кваліфікації певною мірою пощастило. Перед картатим прапором в останньому повороті зазнав хайсайду Максіміліан Капплер. Гонщик і мотоцикл опинились посеред траси. Іншим пілотам довелось сповільнитись, щоб уникнути наїзду, що, у свою чергу, зіпсувало кільком спортсменам швидке коло.

У другій кваліфікаційній сесії український гонщик був повільніший, ніж у попередньому заїзді та піднімався до шостого місця. Перед картатим прапором із заключним колом 1.51,936 він також був шостим. Проте, його випередили кілька суперників, котрі фінішували пізніше. У підсумку  Калінін стартуватиме дев’ятим із третього ряду стартової решітки.

Володарем поулу став Галан Ендра Пратама з 1.50,517. Міка Перес, який пройшов до другої кваліфікації разом із Калініним, зміг поліпшитись і посів третє місце на старті.

Лідер чемпіонату Анна Кораско залишились поза другого Суперпоулу. За підсумками п’ятниці вона посіла 23 місце, на 1,602 секунди позаду лідера. У першій кваліфікації вона була сьомою з колом на 0,861 секунди гіршим за Калініна, який був найшвидшим у SP1. У неділю пілотеса стартуватиме з 17-го місця.

Недільна гонка класу Суперспорт-300 почнеться о 15:20 за київським часом.

WSBK, Мізано: Сайкс здобув поул з рекордом траси

WSBK, Мізано: Рей виграв суботню гонку, Девіс другий