WSBK, Імола: Девіс виграв суботню гонку після червоних прапорів

Чаз Девіс став переможцем суботньої гонки, яка була зупинена червоним прапором. Другим фінішував Джонатан Рей, якому поступився ще один гонщик Ducati Марко Меландрі.

Після старту з першого місця Чаз Девіс ( Aruba.it Racing - Ducati) із самого початку очолив гонку. Його перевага збільшувалась із кожним колом і у середині гонки досягла більше 6 секунд.

Відмінний старт дозволив Марко Меландрі ( Aruba.it Racing - Ducati) покращити три позиції та посісти місце позаду свого товариша по команді Девіса, володаря поул-позиції.

На перших колах позаду двох заводських Ducati були Джонатан Рей та Том Сайкс (гонщики Kawasaki Racing Team). Спочатку вони були повільнішими за два італійських мотоцикли попереду і після двох кіл із Девісом їх поділяли біля 3 секунд, але на четвертому колі Рей наздогнав та випередив Меландрі. Ближче до середини гонки до італійця на Ducati наблизився Сайкс, проте обійти суперника гонщик Kawasaki не зміг.

Якщо з першою четвіркою все було зрозуміло майже із самого старту, боротьба за місця у топ-10 тривала до останнього кола.

Спочатку п'ятим був Жорді Форес (BARNI Racing Team Ducati). Хоча після першого кола його випередив Юджин Лаверті (Milwaukee Aprilia), іспанець вже через 2 кола повернувся на свою позицію.

Через кілька кіл до Лаверті наблизився Леон Кам’єр (MV Agusta Reparto Corse). Їх боротьба, переможцем із якої вийшов Кам’єр, тривала до кінця 8-го кола, коли гонщик Augusta випередив суперника.

Наступному у середині гонки Лаверті поступився Міхаєлю ван дер Марку (Pata Yamaha Official WorldSBK Team), після чого майже одразу гонщика Aprilia почав атакувати Алекс Лоус (Pata Yamaha Official WorldSBK Team).

За шість кіл до кінця у швидкісній зв'язці 17-го та 18-го поворотів під час однієї з атак відбувся контакт мотоциклів Лоуса та Лаверті. Пошкоджений Aprilia, з якого гонщик встиг зіскочити, врізався у захисний бар’єр та спалахнув. Гонка була зупинена червоним прапором.

Оскільки спортсмени проїхали 12 із 19 кіл дистанції, гоночна дирекція оголосила гонку закінченою. Отже, Чаз Девіс, який був лідером зі самого початку і до кінця, став переможцем першої гонки італійського вікенду.

Друге та третє місця посіли Джонатан Рей та Марко Меландрі. Сайкс та Форес фінішували у топ-5 попереду Кам’єра та обох гонщиків Yamaha Міхаєля ван ден Марка та Алекса Лоуса.

Останніми в першій десятці стали Роман Рамос (Team Kawasaki Go Eleven) та Штефан Брадль (Red Bull Honda World Superbike Team).

Аварії зазнав і не дістався фінішу Леандро Меркадо (IODA Racing Aprilia). Через технічні проблеми на 5-му колі зійшов Нікі Хейден (Red Bull Honda World Superbike Team), а на 7-му Ріккардо Руссо (Guandalini Racing Yamaha).

Жорді Торрес (Althea BMW Racing Team) не брав участі у гонці через хворобу, але він повернеться до дій у неділю і братиме участь у другій гонці в Імолі.

Лідером чемпіонату залишається Джонатан Рей із 215 очками. З другою перемогою у цьому сезоні Чаз Девіс, на рахунку якого тепер 136 очок, наблизився до Тома Сайкса у турнірній таблиці, скоротивши перевагу суперника на другому місце до 8 очок.

Недільну гонку в Імолі, яка стартуватиме о 14:00 за Києвом, із поул-позиції почне Том Сайкс, поруч з яким на першій лінії будуть Жорді Форес та Леон Кам’єр.