WSBK, Портімао: за підсумками п'ятниці Михальчик став сьомим

Ілля Михальчик завершив перший день етапу в Португалії на сьомому місці, але від топ-3 його відділяють менше 0,2 секунди.

Цього року український гонщик змагається у класі Суперсток-1000 світового Супербайку. Після падіння на минулому етапі на Лаузицринзі він втратив місце у першій десятці турнірної таблиці. Зараз він 12-й, але має усі шанси відновитись і наблизитись до гонщиків топ-5.

Цього року боротьба у класі літрових мотоциклів дуже напружена, і це підтверджують результати швидких кіл. Ілля виступає з темпом першої п’ятірки, в якій змагаються набагато досвідченіші спортсмени.

Хоча на старті першого дня вікенду Ілля був поза топ-10, кінець-кінцем йому вдалося показати відмінний сьомий результат.

На початку першої практики Михальчик був сьомим. Потім він поліпшив свій час до 1.48,167, що дозволило йому піднятися на шосте місце. До кінця тренування його результат залишився незмінним. Коли закінчився заїзд, з ним він став 13-м на 2,465 секунди позаду найкращого кола Федеріко Санді.

У другій практиці він із перших кіл був швидший за ранішню сесію, але інші гонщики також збільшили темп. Поліпшити позицію до 11 із часом 1.47,348 йому вдалося лише ближче до середини заїзду.

Коли до картатого прапора залишалось 10 хвилин, він піднявся на шосте місце з 1.46,592.

За підсумками дня Ілля став сьомим, на 0,707 секунди позаду лідера Флоріана Маріно. Результати суперників попереду Іллі були дуже щільними. Він був на 0,191 секунди повільніший за Джеремі Гварноні, який посів третє місце. З гонщиком на шостому місці Санді його поділили лише 0,046 секунди.

Отже, темп Михальчика дозволяє йому боротися з гонщиками першої п’ятірки. У суботу він матиме можливість потренуватись і обрати остаточні налаштування для кваліфікації, а також підготуватись до недільної гонки.

«Під час першої практики я відчував себе не дуже впевнено», - сказав Ілля у п’ятницю ввечері.

«Я не дуже гарно відчував мотоцикл, були певні проблеми з налаштуваннями.

У гонщиків першої п’ятірки минулого тижня були тести на цій трасі. Це дозволило їм з перших кіл їхати швидко.

Під час другої практики ми повністю оновили налаштування, і це допомогло зробити великий крок уперед», - пояснив киянин.

«На суботу моїм завданням буде здобути якомога ближче до лідерів місце на стартовій решітці, щоб мати можливість гарно проїхати гонку», - сказав Михальчик.

Кваліфікація, в якій Ілля намагатиметься вибороти якомога ліпше місце на старті, почнеться о 18:00 за київським часом.