WSBK у Маньї-Кур: Дубль Девіса попереду гонщиків Kawasaki

Неперевершена гонка, в якій Чазу Девісу знову вдалося випередити обох гонщиків Kawasaki Джонатана Рея та Тома Сайкса і здобути другу перемогу у Франції на цей раз у сухих умовах.

Відмінний старт із поул-позиції дозволив Джонатану Рею (Kawasaki Racing Team) із перших хвилин очолити гонку, але ще на першому колі його товариш по команді Том Сайкс, котрий спочатку поступився Чазу Девісу (Aruba.it Racing – Ducati), обійшов одразу обох гонщиків і посів місце лідера.

Сайкс випереджав суперників протягом майже чотирьох кіл і збільшив відрив від них майже до 1,5 секунд, скориставшись боротьбою позаду себе.

Рею вдалося випередити Девіса на п’ятому колі, після чого він почав наздоганяти товариша по команді.

Наблизитись на відстань атаки лідеру чемпіонату вдалося в середині гонки, але справжня боротьба за першість між британцем та північним ірландцем розпочалася за десять кіл до кінця.

Тим часом Девіс, залишаючись третім на значній відстані від решти пелотону, відстав від гонщиків Kawasaki більше ніж на півтори секунди. Коли до кінця залишалось менше половини дистанції і здавалося, що всі шанси на перемогу втрачені, гонщик Ducati почав збільшувати темп.

Йому вдалося наздогнати лідерів і долучитись до боротьби у топ-3 за шість кіл до кінця гонки.

Рей по внутрішньому радіусу обійшов Сайкса, але одночасно із цим Девіс випередив обох суперників, котрі зосередились на боротьбі між собою.

Гонщик Ducati одразу намагався збільшити свою перевагу. Через незначну помилку він втратив кілька секунд, але йому вдалося утриматись на першому місці. Фінішну пряму він перетнув із перевагою більше ніж на дві секунди від найближчого суперника.

Доля другого місця була вирішена за 3,5 кола до кінця, коли Рей обійшов Сайкса. Останній протягом певного часу намагався наблизитись на відстань атаки до товариша по команді, але на останніх колах припинив боротьбу.

Отже, другим фінішував Джонатан Рей попереду майже на пів секунди Тома Сайкса, якому вдалося на четвертому колі встановити новий рекорд кола Маньї-Кур 1:37.864, чим покращив власний рекорд кола 2013 року на 0,068 с.

Четвертим завершив недільну гонку Леон Кам'єр (MV Agusta Reparto Corse), який після кількох невдалих атак випередив Міхаєля ван дер Марка (Honda World Superbike Team) за шість кіл до кінця.

Лоренсо Савадорі (IodaRacing Team - Aprilia) не поступився своїм шостим місцем, котре посів із початкових кіл, а от Жорді Торрес (Althea BMW Racing Team), який стартував із дванадцятого місця, до середини дистанції піднявся на восьме місце, а на останньому колі покращився ще на одну позицію і завершив сьомим та найкращим серед BMW.

Найшвидшим французом на домашньому етапі став Сільвен Гвінтолі (Pata Yamaha Official WorldSBK Team), який втратив кілька місць протягом заїзду і фінішував восьмим.

Нікі Хейден (Honda World Superbike Team), котрий вчора зійшов після заміни шин і не завершив гонку, намагався нав’язати суперникам боротьбу, але зміг дістатися лише дев’ятого місця.

Останнім у топ-10 став Хавьєр Форес (Barni Racing Team - Ducati).

На першому колі потрапив у аварію Лука Скасса (VFT Racing - Ducati). Матьє Лусіана (Team ASPI - BMW) зійшов на десятому колі, а Саїд Аль Сулейті (Pedercini Racing - Kawasaki) - на тринадцятому.

Після французького етапу, як і раніше, чемпіонат очолює Джонатан Рей, випереджаючи товариша по команді Тома Сайкса на 48 очок, а от Чаз Девіс, котрий  посідає третє місце у турнірній таблиці після трьох поспіль перемог поступається Сайксу 33 очки.

Із чотирьома гонками попереду теоретичний шанс на перемогу у чемпіонаті мають всі три гонщики. Найближчий етап відбудеться за два тижні у Хересі.

У кубку конструкторів після подвійного подіуму своїх гонщиків у недільній гонці Kawasaki перемагає із 502-ма очками, залишивши позаду Ducati із 417-ма очками.