WSBK у Маньї-Кур: Перший у 2016 році поул Рея

Домінуючи протягом кваліфікації, Джонатан Рей здобув поул, випередивши свого товариша по команді Сайкса майже на секунду. Третім із першого ряду стартуватиме Чаз Девіс.

Кваліфікаційні заїзди пройшли на зовсім мокрому асфальті, що значно знизило темп гонщиків, але допомогло тим, хто може залишатися швидким під час дощу.

Перший Суперпоул розпочався із аварії Девіде Джуліано (Aruba.it Racing – Ducati), який впав на прогрівочному колі одразу після виїзду із боксів. Італієць повернувся на трасу, коли минула третина часу.

До останніх хвилин таблицю очолював Матьє Лагрів (Pedercini Racing) на Kawasaki із колом 1:56.925. Другим і повільнішим на 0,137 с був Алекс де Анжеліс (Ioda Racing Team, Aprilia).

За три хвилини до закінчення заїзду найшвидше коло зробив Девіде Джуліано (1:56.494), але майже одразу його випередив Нікі Хейден із Honda World Superbike Team (1:56.381).

Вже коли був піднятий картатий прапор, американець покращив свій час (1:55.757), але француз, який домінував протягом всього заїзду, перетнув фінішну пряму на долі секунди позаду із кращим на 0,082 с результатом і став першим.

Отже, до другого Суперпоула перейшли Матьє Лагрів та Нікі Хейден.

Під час заїзду відбулася ще дві аварії гонщиків BMW – на останніх хвилинах впав Матьє Лусіана (Team ASPI), а Джошуа Брукс (Milwaukee BMW) опинився на землі, коли завершував своє останнє коло.

Другий Суперпоул

Після п’яти хвилин лідером був Леон Кам'єр із MV Agusta Reparto Corse (1:58.890), але перша ж спроба 1:55.640 Джонатана Рея дозволила гонщику Kawasaki Racing Team очолити таблицю.

Коли в середині заїзду суперники почали наближатися до результату ірландця – спочатку Кам'єр (1:56.327), потім його товариш по команді Том Сайкс (1:55.894) – Рей проїхав коло ще швидше, покращивши свій час більше ніж на секунду, за 1:54.657.

Із наступною швидкою спробою Рей прискорився ще на одну секунду – 1:53.617.

Не дивлячись на те, що Сайксу на останній хвилині вдалося випередити товариша по команді на 0,024 с, утриматись на першій позиції британцю не вдалося. Завершуючи останнє коло вже під картатим прапором, Рей покращив результат Сайкса на 0,712 с.

Із колом 1:52.881 Джонатан Рей здобув свій перший у 2016 році поул.

Третім із 1:54.087 став Чаз Девіс (Aruba.it Racing – Ducati), який на останніх хвилинах не залишав топ-3.

Француз Сільвен Гвінтолі (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) боровся за місце у першому ряді стартової решітки, але фінішував четвертим, поступившись гонщикам Kawasaki.

Поруч із ним на п’ятому і шостому місцях відповідно опинилися Леон Кам'єр на Agusta та Міхаєл ван дер Марк на Honda. Голландцю вдалося випередити свого товариша по команді Хейдена на останньому колі вже під картатим прапором.

Нікі Хейден (Honda World Superbike Team) та Матьє Лагрів (Pedercini Racing), які починали із першого Суперпоула, завершили другий заїзд сьомим та дев’ятим, хоча обидва підіймались на кращі позиції – американець на четверту, а француз навіть на першу.

Лише одна аварія сталася у другому Суперпоулі - на останній хвилині, не втримавшись на виході із першого повороту свого останнього кола, впав Леон Кам'єр.