WSSP300, Маньї-Кур: у фінальній гонці сезону Калінін відіграв 14 позицій

Автор: Марія Галата
1 жовт. 2018 р., 09:47

Попри невдалий початок фінального вікенду сезону Микита Калінін відмінно проїхав гонку, в якій відновив 14 позицій. З сьомим місцем на фініші одесит став 14-м за підсумками свого другого сезону Суперспорт-300.

Вікенд почався не дуже вдало для українського гонщика. Складний трек та проблеми з мотоциклом не дозволили йому вибороти позицію на перших місцях стартової решітки. Проте гонку він проїхав відмінно. На відміну від звичайної для нього стратегії – випереджати кількох суперників на старті або перших колах – цього разу він поліпшився у другій половині дистанції, а перед самим фінішем обійшов одразу трьох гонщиків, не давши їм шансів відновитись.

За підсумками двох практик п’ятниці Калінін не зміг пройти одразу до другого Суперпоулу.

На початку першого тренування з 1.56,517 він піднявся до четвертої позиції, але до кінця сесії не зміг поліпшити свій час. З ним він тримався у топ-10 до останніх хвилин, але у підсумку опустився на 18-те місце. Більшу частину другої практики цей результат також залишався найкращим для одесита, лише наприкінці сесії він зменшив час кола до 1.56,804.

З ним він став 12-м в узагальненому протоколі, на 1,580 позаду найшвидшого гонщика першого дня вікенду Ензо де ла Вега. Останнє місце у першій десятці, яка одразу проходила до другого Суперпоулу, посів пілот із колом кращим трохи більше, ніж на десяту секунди, Ніку не вистачило 0,129 секунди.

За місце на стартовій решітці Микиті довелось боротись у першому Суперпоулі. Після перших кіл він був у першій десятці, наприкінці сесії йому вдалось поліпшитись до шостої позиції. Його результат 1.55,983 залишився найкращим, але до кінця першої кваліфікації з ним він опустився на 11-те місце. До другого Суперпоулу пройшли гонщики, які були на 1,3 секунди швидшими.

Поул фінальної гонки виграв Скотт Дероу з 1.54,988. Калінін посів 21-ше місце на стартовій решітці.

«У кваліфікації знову, як на попередньому етапі, виникли проблеми зі зчепленням. На початку було кілька контактів, після яких не вдалось долучитись до швидкої групи, всю сесію проїхав наодинці. У підсумку я посів незвичне для себе 21-ше місце. Звісно, такий результат розладив мене.

Під час недільної розминки справи йшли трохи краще, але мій темп також не задовільнив мене».

Перед гонкою Калініну не вдалось поліпшити час кола - у розминці він був 15-м із 1.57,240, більш ніж на секунду повільніше за свій найкращий час вікенду, на 1,740 секунди гірше найкращого результату.

Зі старту одесит не зміг відновити позиції, протягом перших двох кіл він їхав у кінці топ-20. Проте одесит помітно прискорився на третьому колі, долучився до групи, що боролась за 15-те місце. Його третє коло 1.54,804 стало новим рекордом траси. Через два кола цей результат перевершив Міка Перес, але лише на пару десятих – до 1.54,561.

У середині дистанції Нік випередив ще кількох суперників та був першим у чисельній групі гонщиків середини пелетону. За три коли до кінця гонки він наздогнав першу десятку. Калінін тримався на останніх місцях у топ-10 до фінішу. Вирішальною стала його атака в останньому повороті, завдяки якій він обійшов трьох суперників і фінішував сьомим.

«Гонку почав непогано, - розповів Калінін у неділю ввечері, - але все одно перші два кола тримався біля 20-ї позиції. Далі я почав відігравати по одній-двом позиціям на колі. За три кола до фінішу я опинився на десятій позиції. Я утримав її до передостаннього кола, за три повороти до фінішу обійшов одразу трьох гонщиків на гальмуванні, що дозволило мені посісти остаточне сьоме місце.

Гонка була дуже важкою протягом тривалої літньої перерви багато гонщиків стали кращими. Щоб боротись із ними, мені потрібно було їхати швидше за них. У середині гонки я показав найкраще коло, яке потім перевершили. Я дуже задоволений і гонкою, і результатом, адже на фініші з переможцем мене поділили лише 1,5 секунди».

За підсумками складного сезону з серйозною травмою, через яку одесит пропустив один з етапів, Калінін із 42 балами став 14-м.

«Хочу подякувати усім, хто підтримував мене цього року. Намагатимусь тішити своїх уболівальників не гіршими результатами наступного сезону. Зараз ми вирушаємо до Кельна у Німеччину, на Міжнародну мотовиставку InterMot-2018. Можливо, там визначимось із командою на наступний рік», - сказав Калінін.